2018-11-14 16:21 Adrian Gałuszka

Filip Surma prowadzącym Lech Conference

Dziennikarz stacji NC+, trener z licencją UEFA A Elite Youth, koordynator szkolenia w szkółce piłkarskiej, a także... były moderator Lech Conference. O kim mowa? Oczywiście o Filipie Surmie, który w trakcie tegorocznej edycji największej konferencji szkoleniowej w naszym kraju będzie pełnił funkcję prowadzącego wydarzenie.

Pracę dziennikarską Filip Surma rozpoczął w 2004 roku, a przez całe swoje zawodowe życie związany jest ze stacją NC+. Oprócz tego pełnił funkcję asystenta w sztabach szkoleniowych takich klubów jak Lechia Gdańsk, Cracovia czy Górnik Łęczna. W nich współpracował z uznanymi w naszym kraju trenerami: Orestem Lenczykiem, Tomaszem Kafarskim, Wojciechem Stawowym czy obecnym dyrektorem szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafałem Ulatowskim. W trakcie swojej trenerskiej przygody miał okazję również współdziałać z legendarnym w polskiej piłce lekarzem, fizjologiem i trenerem Jerzym Wielkoszyńskim.

To właśnie doświadczenie wyniesione z pracy na najwyższym poziomie piłkarskim w kraju sprawia, że do roli prowadzącego Lech Conference 2018 dziennikarz nadaje się idealnie. Potwierdził to zresztą dwa lata temu, kiedy w poznańskiej arenie pełnił funkcję moderatora organizowanej przez Lecha Poznań konferencji. Jakie są jego odczucia po tamtym wydarzeniu? - Niewątpliwą siłę tej konferencji stanowi połączenie teorii z praktyką. Wielu trenerów ma dużą wiedzę, ale schody zaczynają się, kiedy trzeba przełożyć ją na murawę. W minionych edycjach Lech Conference nie brakowało prelegentów, którzy potrafili porwać publiczność. To wydarzenie daje możliwość ukierunkować szkoleniowców oraz ich wizję pracy, niezależnie od tego, czy na co dzień zajmują się piłką młodzieżowa czy futbolem seniorskim – dzieli się swoim wrażeniami Surma.

Zdaniem tegorocznego moderatora konferencji kluczowa dla odwiedzających Arenę jest możliwość wymiany poglądów z prelegentem. Jako koordynator szkolenia w Akademii Piłkarskiej Futbolica rozumie on potrzeby uczestników Lech Conference. – Mam styczność z samym procesem treningowym na co dzień, więc czuję, czego uczestnicy tej konferencji potrzebują. Dwa lata temu wpadliśmy na pomysł, żeby wprowadzić komunikację między publicznością, a prowadzącym wykład. Goście mogli zadawać konkretne pytania za pośrednictwem Twittera posługując się odpowiednim hashtagiem, co okazało się trafnym rozwiązaniem. Bezpośredni kontakt z trenerem o bogatym CV i ogromną wiedzą teoretyczną i praktyczną daje okazję do bardzo cennej konfrontacji. Dlatego cieszę się, że i w tym roku komunikacja Lech Conference nie będzie miała charakteru jednostronnego, a moja rola będzie polegała między innymi na selekcji zapytań naszych gości kierowanych do prelegentów – wyjaśnia współprowadzący takich programów w NC+ jak "Ekstraklasa Po Godzinach" czy "Gorączka Piłkarskiej Soboty".

Zapisz się na Lech Conference 2018 już dziś !

Cały czas można zapisywać się na jedną z największych konferencji szkoleniowych. Co ważne, cennik przygotowany jest zarówno wersji dla trenerów z Polski (w PLN), jak i zagranicy (w EUR). Konferencja certyfikowana - udział w Lech Conference upoważnia do przedłużenia ważności licencji trenerskiej.

Przypominamy, że pozostało już 15 dni na zapisanie się na Lech Conference 2018. Każdy z gości podczas rejestracji ma możliwość rezerwacji zestawu słuchawkowego wykorzystywanego przy odsłuchu tłumaczenia symultanicznego. Warto być z nami 30 listopada w poznańskiej Arenie!

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij