2017-05-16 19:26 Filip Budziński , fot. Marcin Rajczak

Zwycięstwo juniorów młodszych

Juniorzy młodsi Lecha Poznań, po ostatniej grze kontrolnej przeciwko HSV U-17, wrócili do rozgrywek ligowych. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wysoko pokonali Wdę Świecie 7:1 i umocnili się na pozycji lidera w grupie B w Lidze Makroregionalnej Juniorów Młodszych.

Młodzi lechici bardzo dobrze weszli w to spotkanie. Po 20. minutach, dzięki bramce Sebastiana Jarosza (na zdjęciu) i dwóm trafieniom Olafa Kobackiego, prowadzili już 3:0. Następnie bramkarza gości ponownie pokonał Jarosz. Na przerwę piłkarze schodzili przy wyniku 6:0, ponieważ w 35. minucie gola strzelił Bartłomiej Burman, a chwilę później wynik podwyższył Oskar Nowak. Druga połowa była słabsza w wykonaniu lechitów. W 48. minucie czerwoną kartkę otrzymał Jakub Kazuś, a moment później zawodnik gości pokonał Łukasza Benedykcińskiego. Ostatnie słowo należało jednak do Niebiesko-białych. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Jakub Karbownik, strzelając gola na 7:1.

- Dzisiejszy mecz odbył się w napiętym dla nas okresie pod względem liczby gier - komentuje trener Bochiński. - W pierwszej połowie realizowaliśmy wszystkie założenia oraz poprawiliśmy błędy z poprzedniego meczu, co skutkowało strzelonymi sześcioma golami. Na drugą połowę najlepiej spuścić zasłonę milczenia, ponieważ poziom zaprezentowany w niej przez nasz zespół był żenujący. Wymagania stawiane przez Akademię Lecha Poznań są zdecydowanie wyższe i zadaniem zawodników jest się do nich dostosować - dodaje.

Juniorzy młodsi Lecha Poznań pozostają liderami Makroregionalnej Ligi Juniorów w grupie B. Nad drugą Arką Gdynia, która zremisowała w tej kolejce z Pogonią Szczecin, mają osiem punktów przewagi. Kolejny mecz podopieczni Bochińskiego rozegrają już w przyszłą sobotę, 20 maja. Ich rywalem będzie CWZS Bydgoszcz. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Lech Poznań - Wda Świecie 7:1 (6:0)

Bramki: Jarosz (11., 27.), Kobacki (15., 19.), Burman (35.), Nowak (36.), Karbownik (80.) - (48.)

Czerwona kartka: Kazuś (48.)

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Sebastian Herkt, Karol Smajdor (50. Eryk Kryg), Wiktor Pleśnierowicz (61. Mateusz Bieniek), Bartłomiej Burman - Jakub Białczyk (41. Jakub Kazuś), Szymon Czyż (41. Bartosz Bartkowiak), Sebastian Jarosz - Oskar Nowak (41. Jakub Karbownik), Kacper Janiak, Olaf Kobacki (41. Łukasz Bogajewski)