2014-03-18 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Zwycięstwa juniorów

W miniony weekend swoje mecze wygrały oba juniorskie zespoły Lecha Poznań. Juniorzy starsi prowadzeni przez Marka Śledzia na inaugurację rundy wiosennej grupy B Centralnej Ligi Juniorów wygrali na wyjeździe 2:0 z Lechią Gdańsk. Juniorzy młodsi dowodzeni przez Wojciecha Tomaszewskiego w ostatnim meczu sparingowym rozgromili Unię Warszawa 6:0.

W miniony weekend swoje mecze wygrały oba juniorskie zespoły Lecha Poznań. Juniorzy starsi prowadzeni przez Marka Śledzia na inaugurację rundy wiosennej grupy B Centralnej Ligi Juniorów wygrali na wyjeździe 2:0 z Lechią Gdańsk. Juniorzy młodsi dowodzeni przez Wojciecha Tomaszewskiego w ostatnim meczu sparingowym rozgromili Unię Warszawa 6:0.

Juniorzy starsi

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: Roszczyk, Gieraszek

Lech: Adrian Szady - Marcin Tomaszewski , Hubert Wolak, Marcin Banaszak, Kamil Szubertowski - Arkadiusz Gieraszek, Piotr Rymar - Kamil Jóźwiak (64. Damian Roszczyk), Jakub Serafin (88. Daniel Duda), Krystian Sanocki (77. Bartosz Tetych) - Piotr Kurbiel

Marek Śledź
Wyniki są ważne, ale najważniejsza jest gra zespołu, dlatego bardziej niż samo zwycięstwo cieszy nas styl, w jakim zostało odniesione. Przez cały meczy byliśmy zespołem dominującym i kontrolę straciliśmy jedynie na 10-12 minut po strzeleniu gola. Wówczas gospodarze stworzyli sobie jedyną dogodną okazję do zdobycia bramki, a warto dodać, że grali w bardzo silnym składzie, z zawodnikami na co dzień trenującymi w seniorach i rezerwach. W tej rundzie chcemy grać coraz szybciej, a przy tym nie gubić dokładności. W Gdańsku nam się to udawało i jesteśmy zadowoleni.

Juniorzy młodsi

Lech Poznań – Unia Warszawa 6:0 (2:0)

Bramki: Jezierski 2, Kwasigroch, Patrzykąt, Gładosz, zawodnik testowany

Lech: Maciej Dąbrowski - Mateusz Spychała (41. Jan Andrzejewski), Maciej Spychała, Jakub Pawlicki, Robert Gumny - Krystian Bielik, Wiktor Patrzykąt, Beniamin Bednarz (41. Kacper Friska) - Maciej Kwasigroch (41. zawodnik testowany), Jakub Zagórski (61. Krzysztof Gładosz), Aleksander Jezierski

Wojciech Tomaszewski
Był to ostatni mecz kontrolny przed czekającą nas za tydzień inauguracją ligi Makroregionalnej Juniora Młodszego. Jestem zadowolony z postawy zespołu w ostatnim sprawdzianie przed ligą, zawodnicy poprawnie realizowali założenia przedmeczowe. Zespół Unii to dobry zespół, który wygrał grupę eliminacyjną na Mazowszu i wyeliminował zespół Juniora Młodszego Legii Warszawa z rozgrywek makroregionalnych. Nasi zawodnicy zdominowali rywala poprzez agresywną grę zwłaszcza w fazie bronienia. Dodatkowo realizowali dobrze założenia w fazie atakowania i skutecznie finalizowali akcję ofensywne, czego dowodem jest duża liczba zdobytych bramek. Zawodnicy pokazali, że ciężka i dobrze wykonana praca na treningach może przynosić efekty. Zespół jest bardzo dobrze przygotowany i wierzymy, że w rozgrywkach ligowych będzie się również bardzo dobrze prezentował.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij