2021-01-08 13:33 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

"Zrobimy wszystko, by wiosną było lepiej"

- Wszyscy odpoczęliśmy i wróciliśmy pełni werwy, chcąc udowodnić, że mimo miejsca w tabeli, które nie jest takie, jakie byśmy sobie życzyli oraz końcówki poprzedniego roku, jesteśmy w stanie piąć się w górę. Mamy odpowiedni potencjał, chcemy jeszcze wzmocnić zespół i zrobimy wszystko, by na wiosnę nasza gra wyglądała lepiej, by wyniki były lepsze i oby na koniec sezonu to miejsce było dobre - mówi trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw. 

Lech Poznań do rundy wiosennej przystępuje z dziewiątego miejsca w tabeli PKO Ekstraklasy i do lidera ma dwanaście punktów straty. Kolejorz cały czas jest również w walce o Fortuna Puchar Polski, a w 1/8 finału zmierzy się z Radomiakiem Radom.

- Można podchodzić do tego negatywnie, jak niektórzy. Ja jednak jestem optymistą, wszyscy odpoczęliśmy i wróciliśmy pełni werwy, chcąc udowodnić, że mimo miejsca w tabeli, które nie jest takie, jakie byśmy sobie życzyli oraz końcówki poprzedniego roku, jesteśmy w stanie piąć się w górę. Mamy odpowiedni potencjał, chcemy jeszcze wzmocnić zespół i zrobimy wszystko, by na wiosnę nasza gra wyglądała lepiej, by wyniki były lepsze i oby na koniec sezonu to miejsce było dobre - mówi trener Lecha Poznań, Dariusz Żuraw.

- Mocno wierzę w to, że jesteśmy w stanie to zrobić, bo wiem, jaki zespół ma potencjał. Wiem, jak zawodnicy pracują i jak przeżywali to, co się wydarzyło na koniec roku. Oczywiście, nie daliśmy rady i to wszyscy mówiliśmy, nikt nie chce chować głowy w piasek. Wróciliśmy jednak chętni do pracy oraz wypoczęci. Jeśli dobrze przepracujemy ten krótki okres przygotowawczy, to jestem przekonany, że na wiosnę to będzie całkiem inny Lech niż na koniec poprzedniej rundy - dodaje.

Czeka ns krótki okres przygotowawczy, bo Lech do ligowego grania wraca już pod koniec stycznia. Pierwszym spotkaniem będzie starcie w Zabrzu z miejscowym Górnikiem, a odbędzie się ono tydzień po powrocie ze grupowania niebiesko-białych w tureckim Belek. - Mając tak duże straty do zespołów prowadzących i siedem meczów mniej, to będzie ciężko to odrobić, ale punktów do zdobycia jest jeszcze dużo. Jeśli uda się złapać serię, taką jak w zeszłym roku, to wszystko jest możliwe. Mamy potencjał i jeśli dobrze się przygotujemy, to jestem przekonany, że możemy sprawić niespodziankę. Generalnie ten okres jest trudny, bo pierwotnie ten kalendarz miał wyglądać inaczej. Przygotowaliśmy inny plan, termin obozu, przeloty, sparingpartnerów. Te zmiany nie są proste w tym trudnym czasie, w jakim jesteśmy. Chylę czoła przed ludźmi, którzy pracują nad organizacją, bo jest niesamowicie trudno. Tydzień dłużej dałby nam więcej komfortu, ale musimy się dostosować do tej sytuacji - wyjaśnia szkoleniowiec Lecha.

Jesper Karlström jest pierwszym zimowym wzmocnieniem i do Kolejorza dołączył wraz z rozpoczęciem okresu przygotowawczego. Szwed ligę zakończył na początku grudnia, a jego ówczesna drużyna Djurgardens IF uplasowała się na 4. miejscu w tabeli. - Sytuacja jest taka, że ten transfer przygotowywaliśmy dosyć długo i wcześnie byliśmy dogadani z jego klubem. Na koniec sezonu w Szwecji piłkarz dostał od nas rozpiskę, więc wiedział, jak się przygotować. Teraz Jesper wszedł do zajęć z nami, na testach wyglądał bardzo dobrze, piłkarsko prezentuje się naprawdę nieźle. Mam nadzieję, że da nam jakość, którą od niego oczekujemy - kończy trener Żuraw.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij