2019-06-18 15:35 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

"Zrobię wszystko, aby być numerem jeden"

Jednym z zawodników, którzy wrócili do Kolejorza w przerwie letniej jest Miłosz Mleczko. 20-latek poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Puszczy Niepołomice. – Uważam, że rozwinąłem się przez ostatni rok. Cotygodniowa praktyka ligowa wyszła mi na dobre. Postaram się to teraz przełożyć na swoją grę w Lechu Poznań – przyznaje bramkarz.

Mleczko wraca do Lecha po półtorarocznej przerwie. Wtedy z powodu obecności Jasmina Buricia i Matusa Putnocky’ego miał małe szanse na grę w pierwszym zespole. Teraz sytuacja może się zmienić. – Wracam w innej roli, z innym doświadczeniem i to na pewno cieszy. Kiedy schodzi się do pierwszoligowej rzeczywistości, czyli gry na innych stadionach i trenowania na innych obiektach, to trzeba przyznać, że otoczka jest zupełnie inna. Lech jest jednym z największych klubów w Polsce i ma wszystko ku temu, żeby być na szczycie. Jest to ważny krok w moim życiu i karierze piłkarskiej. Będę walczył o swoje na innych warunkach – mówi bramkarz.

Urlop 20-latka trwał krótko, ponieważ po zakończeniu sezonu pierwszoligowego był on powołany do reprezentacji Polski U-20 na mistrzostwa świata swojego rocznika, które niedawno odbyły się w naszym kraju. Nie dane mu było jednak zagrać ani minuty na światowym czempionacie. - Z mojej perspektywy mistrzostwa świata U-20 wyglądały troszkę inaczej. Wiadomo, że kiedy grasz, to wszystko jeszcze bardziej czujesz. Otoczka i organizacja była na bardzo wysokim, światowym poziomie. Wszystko było dopięte co do centymetra. Granie w reprezentacji to już jest coś wyjątkowego, a tutaj dochodził jeszcze wielki prestiż. Było to dla mnie bardzo pozytywne przeżycie, zupełnie coś nowego. Mam nadzieję, że uda mi się je wykorzystać w przyszłości – przyznaje.

W kadrze pierwszego zespołu znajduje się obecnie trzech bramkarzy. Oprócz Mleczki, Dariusz Żuraw ma do dyspozycji Mickeya van der Harta oraz Karola Szymańskiego. Sam 20-latek zapewnia, że rywalizacja będzie miała pozytywny charakter. – Rozmawiamy ze sobą sporo, nie tylko na treningu, ale również poza nim. To będzie pojedynek na bardzo zdrowych relacjach. Nie wyobrażam sobie z mojej strony, żeby było inaczej. Czy w Lechu wcześniej, czy na wypożyczeniu, zawsze starałem się działać tak, aby inni bramkarze byli również zadowoleni – dodaje Mleczko.

Przyjazna atmosfera nie musi jednak znaczyć, że były zawodnik Puszczy Niepołomice nie będzie walczył o miejsce w wyjściowym składzie. Wręcz przeciwnie. Jest to jeden z celów bramkarza na nowy sezon. – Nie jest moją ambicją, aby przyjść tutaj i godzić się z rolą drugiego bramkarza. Jak wiemy, każdy chce grać, a ja zrobię wszystko, żebym to ja był numerem jeden. Muszę pamiętać, że musimy współpracować i wspólnie napędzać się do dobrej pracy – twierdzi 20-latek.

W tym sezonie do dużych zmian nie doszło tylko i wyłącznie w składzie pierwszego zespołu, ale również w sztabie szkoleniowym Kolejorza. Za dyspozycję bramkarzy będzie odpowiadał bowiem Michał Chamera, a dotychczasowa współpraca napawa optymizmem. – Znamy się z trenerem Chamerą, bo kiedyś był on na stażu w Akademii, a także rywalizowaliśmy ze sobą na pierwszoligowych boiskach. Zawsze po meczu zamieniliśmy kilka słów, a teraz spotkaliśmy się tutaj. Mam nadzieję, że nasza wspólna praca będzie układać się bardzo owocnie i przełoży się na nasze dobre występy w bramce.

Głównym celem całego zespołu na ten sezon jest odbudowa pozycji Lecha w ligowej tabeli. Pochodzący z Gorlic piłkarz zapewnia, że tak właśnie się stanie. – Chciałbym aby ten zespół wrócił na swoje miejsce i walczył o trofea. Moim celem jest to, żeby zagrać jak najwięcej i przede wszystkim dobrze grać – kończy Miłosz Mleczko.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij