2022-06-07 10:00 Lilianna Szymczak , fot. Adam Ciereszko

"Zobacz wyraźnie swoją sportową pasję!"

Wada wzroku wcale nie musi być przeszkodą w uprawianiu sportu. Przekonuje o tym m.in. zawodniczka Lecha Poznań UAM, Martyna Nowaczyk, która podczas meczów występuje w okularach korekcyjnych. Teraz Bloch Optyk razem z ambasadorką akcji, czyli piłkarką Kolejorza zachęca do badania wzroku przez młodych sportowców. Sponsor sekcji kobiecej przygotował przy tej okazji specjalną promocję.

- Wada wzroku często powoduje, że sportowiec niekomfortowo czuje się na boisku, przez co nie chce trenować - wyjaśnia Jakub Głowacki z Bloch Optyk. - Dzisiaj technologia optyczna sprawiła, że wzrok można skorygować tak, aby bez problemu uprawiać sport i czuć się swobodnie - dodaje.

Należy zauważyć, że Kolejorz od zawsze pochwala inicjatywy związane z promocją zdrowego trybu życia, a także aktywnie wspiera młodych sportowców, stąd naturalne było to, że zaangażuje się w akcję Bloch Optyk. Zawodniczka Lecha Poznań UAM, Martyna Nowaczyk, która występuje w okularach korekcyjnych, została ambasadorką promocji.

- Cieszymy się, że firma Bloch Optyk organizuje taką akcję dla młodych sportowców, którzy mimo wady wzroku mogą się cieszyć z aktywności fizycznej - wyjaśnia Tomasz Mendry, koordynator ds. piłki nożnej kobiet. - Cieszymy się, że ambasadorką akcji została Martyna Nowaczyk, która jest przykładem tego, że grając w okularach korekcyjnych można grać w piłkę nożną - dodaje.

Na czym polega wsparcie dla młodych sportowców z wadą wzroku? W salonach Bloch Optyk mieszczących się w Poznaniu, a także w Plewiskach wykonywane będą bezpłatne badania wzroku oraz konsultacje, które pozwolą dobrać odpowiednie sportowe okulary korekcyjne. Uczestnikom przysługuje również rabat na wykonanie takich okularów. Rodziców zainteresowanych udziałem w akcji zapraszamy do wysłania zgłoszenia na adres: pasjonaci@blochoptyk.pl. W treści prosimy o podanie numeru telefonu - przedstawiciel Bloch Optyk skontaktuje się w celu umówienia terminu wizyty.

- Wszystko po to, by wada wzroku nie była przeszkodą, a sportowcy mogli osiągać jak najwyższe cele - kończy Jakub Głowacki.

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oraz regulamin >>>

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij