2018-02-25 10:21 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Zmienne szczęście młodych lechitów w starciu z Escolą

Trampkarze Lecha Poznań zmierzyli się w sobotę w Popowie z Escolą Varsovia. Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych, ekipa trenera Huberta Wędzonki została podzielona na dwa zespoły. Gracze urodzeni w roku 2003 przegrali w swoim starciu 2:5, natomiast ich o rok młodsi koledzy zwyciężyli z gośćmi z Warszawy 3:0.

W samo południe na boisko wybiegli piłkarze prowadzeni przez szkoleniowca Wędzonkę. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli lechitów, bo po nieco ponad kwadransie przegrywali z przyjezdnymi już 0:2. Niebiesko-biali dążyli do złapania kontaktu z rywalem, ale ta sztuka udała im się dopiero po zmianie stron. Wtedy w krótkim odstępie czasowym najpierw skrzydłowy Mateusz Stochniałek, a następnie napastnik Damian Kołtański pokonali bramkarza Escoli, czym samym Lech doprowadził do wyrównania. Niestety od tego momentu gole strzelali już tylko goście. Najpierw do własnej bramki piłkę skierował stoper Maksymilian Pingot, a w ostatnich dziesięciu minutach meczu przeciwnicy byli w stanie podwyższyć swoje prowadzenie, ostatecznie wygrywając 5:2.

Tuż po zakończeniu pierwszego sparingu na murawę wybiegła drużyna pod przewodnictwem opiekuna Karola Bartkowiaka. Gracze rocznika 2004 już do przerwy potrafili potwierdzić swoją przewagę za sprawą atakującego Norberta Pacławskiego. W drugiej części gry przez długi czas żaden z zespołów nie zdołał zaskoczyć rywala. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do 77. minuty, kiedy to skrzydłowy Filip Karwacki zdobył drugą bramkę dla Lecha. Wynik ustalił w ostatniej akcji meczu wprowadzony kwadrans po przerwie pomocnik Oliwier Begier.

Lech Poznań (2003) – Escola Varsovia (2003) 2:5 (0:2)

Bramki: Stochniałek (45), Kołtański (49) – (10), (16), Pingot (56), (69), (78)

Lech Poznań: Wiktor Nowicki – Jakub Złoch, Maksymilian Pingot (65. Szymon Soiński), Krystan Palacz (41. Kamil Ziętkowski) – Karol Fietz, Mateusz Stochniałek (65. Enriko Witczak), Antoni Kozubal (60. Maciej Jankowski), Kacper Sommerfeld (41. Denis Andrzejewski), Kacper Żmudź (55. zawodnik testowany) – Damian Kołtański, Igor Ławrynowicz

Lech Poznań (2004) – Escola Varsovia (2004) 3:0 (1:0)

Bramki: Pacławski (35), Karwacki (77), Begier (80)

Lech Poznań: Mateusz Ludwikowski – Jakub Bylina (55. Filip Młodożeniec), Mykhailo Mazur, Antoni Przybylski, Adrian Tymiński – Oliwier Dobosz, Miłosz Wódecki (51. Eryk Włodarczak), Maksym Czekała (55. Oliwier Begier) – Filip Karwacki (51. Maksymilian Walczak), Norbert Pacławski (74. Filip Karwacki), Igor Kornobis (41. Filip Pisarek)