2021-07-27 13:01 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Zmiany na ławkach wronieckiej części akademii

Wszystkie młodzieżowe drużyny wronieckiej części Akademii Lecha Poznań oraz zespół rezerw Kolejorza przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Kilka zmian zaszło w minionych tygodniach na ich ławkach trenerskich, zapraszamy więc na podsumowanie tych ruchów.

Zacznijmy od najmłodszej drużyny, czyli trampkarzy niebiesko-białych. Zespół ten prowadzony był przez ostatnie trzy lata przez trenerski duet Marcin Kardela - Jędrzej Łągiewka, a od początku przygotowań objęła go inna para szkoleniowców. Mowa o znanym z poznańskiej części akademii Damianie Sobótce oraz Michale Dolacie, który był członkiem sztabu szkoleniowego juniorów młodszych Kolejorza minionej wiosny, a wcześniej przez kilka lat funkcjonował w Błękitnych Wronki. Przed nimi bardzo ważna misja, ponieważ w ich szeregach większość zawodników będą stanowić ci, którzy niedawno przeprowadzili się do Wronek i stawiają swoje pierwsze kroki w nowym otoczeniu.

- Postanowiliśmy docenić wieloletnią pracę Damiana w strukturach poznańskiej części akademii. Wykonywał on ją także z rocznikiem 2007, za który teraz wraz z Michałem będą odpowiedzialni. To też ułatwi przejście do Wronek nowej grupy chłopców. Michał z kolei pokazał się przez ostatnie pół roku z ciekawej strony w sztabie starszej drużyny, dlatego otworzyliśmy przed nim furtkę już w roli pierwszego trenera obok Damiana i liczymy, że stworzą oni dobrze uzupełniający się duet - mówi dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Rafał Ulatowski.

Wspomniany wcześniej trener Łągiewka zasilił szeregi kolejnej z naszych ekip, czyli tej do lat 17. Jego były już kolega z trenerskiej ławki - Marcin Kardela - odszedł z kolei do Zagłębia Lubin, gdzie będzie asystentem Dariusza Żurawia. W zespole juniorów młodszych rolę szkoleniowca w dalszym ciągu pełnić będzie Bartosz Bochiński, który w czerwcu wraz ze swoimi podopiecznymi sięgnął po wicemistrzostwo Polski, a we wcześniejszych latach cieszył się także z tytułu mistrza kraju w tej kategorii wiekowej.

Nie zmieniła się także osoba pierwszego trenera juniorów starszych, którym pozostaje Hubert Wędzonka. Tym samym ten szkoleniowiec rozpocznie swój trzeci sezon z najstarszą młodzieżową drużyną Kolejorza. Asystował będzie mu Grzegorz Wojtkowiak, który wraz z ostatnim meczem minionych rozgrywek zakończył karierę piłkarską. 37-latek rozpoczyna nowy rozdział w swoim CV, a w debiutanckim sezonie będzie wsparciem zespołu niebiesko-białych do lat 18, zastępując w nim Jakuba Leosza, który pożegnał się z klubem.

- Grzesiek to człowiek o ogromnym doświadczeniu piłkarskim, mający duży posłuch wśród młodych zawodników. Ze względu na to oraz jego wcześniejszą pozycję na boisku wierzymy, że środkowi obrońcy tacy jak Bartek Tomaszewski, Jakub Złoch, Patryk Waliś czy Mikołaj Tudruj będą mieli się od kogo uczyć i szybko przejdą do naszych rezerw - komentuje szef szkolenia akademii.

Dwie roszady zaszły także w sztabie rezerw Lecha Poznań. Do poznańskiej części akademii trafił Zbigniew Pleśnierowicz, a za szkolenie bramkarzy będzie odpowiadał w drugim zespole teraz Maciej Borowski. Do pierwszej drużyny Warty Poznań z kolei przeniósł się analityk Tomasz Przekaza, a nazwisko jego następcy poznamy w najbliższych dniach. - Do działu analiz dołączył Filip Zaranek, który będzie odpowiadał za dwie młodsze drużyny we Wronkach. Oprócz tego pozostał w nim w dalszym ciągu Paweł Rzeszowski, a niedługo zasili go także kolejny, trzeci analityk odpowiedzialny już za drugi zespół. Zdecydowaliśmy się powiększyć liczbę osób pracujących w tym obszarze ze względu na powstający symulator skillslab, który będzie wymagał merytorycznej opieki ze strony naszego działu analiz - podkreśla dyrektor Ulatowski.

Wszystkim trenerom, którzy w ubiegłych tygodniach opuścili szeregi Kolejorza dziękujemy za wiele lat spędzonych w murach naszej akademii oraz ich wpływ na rozwój dziesiątek wychowanków niebiesko-białych. Mamy nadzieję, że będzie im się dobrze wiodło w ich nowych miejscach pracy oraz życzymy im powodzenia na piłkarskim szlaku.

Następne mecze

Piątek 24.09 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 28.09 godz.16:00
Lech Poznań
vs |
Skra Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij