2023-05-29 17:32 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Zmiana w sztabie szkoleniowym

W przerwie letniej dojdzie do jednej zmiany w sztabie szkoleniowym Lecha Poznań. Szeregi Kolejorza opuszcza trener bramkarzy Maciej Palczewski. Swoją umowę przedłużył natomiast Maciej Kędziorek, asystent szkoleniowca niebiesko-białych Johna van den Broma.

Trener Kędziorek, który trafił na Bułgarską latem 2021 roku, był związany z klubem do 30 czerwca 2023 roku. Przed wyjazdem na urlopy porozumiał się w sprawie przedłużenia współpracy o rok z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Z kolei trener Palczewski otrzymał propozycję nowego kontraktu, ale obie strony ostatecznie nie doszły do porozumienia.

Trafił do Lecha również przed sezonem 2021/22, kiedy ówczesny trener Maciej Skorża kompletował sztab szkoleniowy. W pierwszym roku wywalczył z klubem mistrzostwo Polski, a w kolejnym awansował z zespołem do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, a także dołożył brązowy medal w PKO BP Ekstraklasie. Teraz żegna się z klubem.

- Chciałem bardzo podziękować KKS Lech Poznan oraz kibicom za tę piękną dwuletnią przygodę. W szczególności podziękowania dla sztabu szkoleniowego, który był ze mną zawsze w trudnych momentach, a także dla mojej grupy bramkarzy z Filipem Bednarkiem na czele. Chciałbym też mocno podziękować trenerowi Johnowi van den Bromowi. I szczególne podziękowania skierować do pana trenera Macieja Skorży, bez którego nie osiągnąłbym tak wiele - mówi trener Palczewski.

W najbliższych dniach podamy nazwisko nowego szkoleniowca golkiperów Kolejorza. Poinformujemy o tym w oficjalnym komunikacie.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij