2014-02-21 00:00 Lech Poznań Fot: archiwum prywatne rodziny Danielewiczów

Zmarł Jerzy Danielewicz

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci doktora Jerzego Danielewicza, który przez kilkanaście lat był lekarzem zespołu Lecha Poznań.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci doktora Jerzego Danielewicza, który przez kilkanaście lat był lekarzem zespołu Lecha Poznań. Pracę z piłkarzami rozpoczął w 1980 roku, gdy trenerem Kolejorza został Wojciech Łazarek, a dla klubu zaczynał się okres największych triumfów.

Doktor Danielewicz był z piłkarzami na co dzień, leczył urazy odniesione podczas treningów i meczów. Pomimo że jego specjalnością była ortopedia, pomagał zawodnikom w każdej dziedzinie. Był człowiekiem dokładnym, precyzyjnym i skrupulatnym. Dobrze zapamiętali go również poznańscy dziennikarze. Zdarzało się, że kiedy drużyna w latach osiemdziesiątych wyjeżdżała na mecz pucharowy, a redakcje nie mogły zdobyć dewiz i opłacić hoteli dla swoich wysłanników, w pokoju doktora Danielewicza pomieszkiwał któryś z redaktorów.

Pogrzeb doktora Danielewicza odbędzie się we wtorek, 25 lutego w Swarzędzu. Rodzinie i bliskim Jerzego Danielewicza składamy najszczersze kondolencje.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij