2018-04-19 20:07 Lech Poznań

Zmarł Andrzej Karbowiak

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w czwartek wieczorem zmarł Andrzej Karbowiak. Był piłkarzem Kolejorza w latach 1957-1968. Przez cały czas bardzo aktywnie uczestniczył w życiu klubu. Miał 81 lat.

Karbowiak urodził się 21 marca 1937 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Do października 1956 roku był zawodnikiem III-ligowej KKS Ostrovii, a rok później, dzięki Henrykowi Czapczykowi, trafił do Lecha Poznań. W niebiesko-białych barwach grał przez jedenaście lat. Po zakończeniu piłkarskiej kariery cały czas czynnie uczestniczył w życiu klubu. Najpierw jako trener juniorów, później szkoleniowiec bramkarzy, a także asystent w kadrze pierwszego zespołu.

- Wszedłszy na stałe do drużyny, przez 12 lat rozegrałem około 550 spotkań, za co otrzymałem zresztą dyplom klubowy. 13 razy byłem w "jedenastce" tygodnia i wielokrotnie wyróżniony w prasie, będąc przez pięć i pół roku kapitanem drużyny po Januszu Gogolewskim. Rozgrywając kolejne mecze na boisku przebywałem non-stop ok. 2000 minut bez kontuzji, tj. przez 22 mecze i 20 minut (statystyka z "Przeglądu Sportowego"), a 2150 minut miał tylko Stanisław Oślizło, reprezentant Polski z Górnika Zabrze - wspominał jeszcze niedawno Karbowiak na naszej stronie internetowej.

Pan Andrzej nawet po zakończeniu sportowej kariery był częstym gościem przy Bułgarskiej. Nie tylko na trybunach, z których gorąco dopingował młodszych kolegów, ale również na wielu uroczystościach związanych z klubem oraz jego byłymi zawodnikami. Na wielu ceremoniach pełnił honorową funkcję, niosąc sztandar Kolejorza.

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższą środę, 25 kwietnia o godz. 11 w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu. Po niej rozpocznie Andrzej Karbowiak zostanie pochowany na pobliskim cmentarzu.

Pogrążonej w żałobie rodzinie wyrazy współczucia składa cała rodzina byłych i obecnych przedstawicieli KKS Lech Poznań.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij