2017-10-12 13:23 Lilianna Szymczak , fot. Adam Ciereszko

Zagrać jako drużyna

- Takie starcie jak to z Legią, było nam bardzo potrzebne, ale pokazaliśmy - mimo krytyki z wielu stron - że jesteśmy dobrym zespołem. Liczę na to, że to będzie procentować w kolejnych meczach - mówi kapitan Kolejorza, Maciej Gajos.

Zdaniem 26-letniego pomocnika, takie spotkanie, jak to z Legią Warszawa było ważne dla drużyny, która w ostatnim meczach nie prezentowała się najlepiej. Drużyna trenera Nenada Bjelicy we wcześniejszych trzech starciach zdobyła tylko jedną bramkę.

- We Wrocławiu zagraliśmy dobre dziesięć minut, potem było już gorzej. Przed meczem z Legią powtarzaliśmy sobie, że musimy wyglądać tak dobrze przez cały mecz, a nie tylko przez jakiś czas - podkreśla pomocnik Lecha, Maciej Gajos, który zagrał w spotkaniu z Legią po trzymeczowej pauzie spowodowanej czerwoną kartką otrzymaną w starciu z Arką.

- Cieszę się, ze wróciłem do wyjściowej jedenastki, a drużynie udało się wygrać. W tygodniu przed tamtym meczem pytano nas jak zagramy i mówiono, że poszczególne formacje źle funkcjonują. Z Legią zagraliśmy dobrze jako całość, zespół, więc teraz chcemy to powtórzyć - dodaje.

Mecz z Legią Warszawa w opinii piłkarskich ekspertów był najlepszym spotkaniem Kolejorza w obecnym sezonie ligowym. Podobnego zdania są lechici, którzy uważają, że tak pewnie wygrany mecz był im potrzebny przed kolejnymi trudnymi starciami. Drużyna prowadzona przez trenera Nenada Bjelicę po meczach z Legią i Jagiellonią, zmierzy się jeszcze z Lechią Gdańsk, Wisłą Kraków oraz Górnikiem Zabrze.

- Jestem tego samego zdania, że zagraliśmy dobry mecz i pewnie wygraliśmy. Ostatnie nasze mecze nie były tak dobre, a spotkania były na styku. Takie starcie było nam bardzo potrzebne, ale pokazaliśmy - mimo krytyki z wielu stron - że jesteśmy dobrym zespołem. Liczę na to, że to będzie procentować w kolejnych meczach - kończy kapitan Kolejorza.

Następne mecze

Niedziela 11.02 godz.18:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 18.02 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij