2019-12-02 17:15 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Zabieg "Gumy" bez komplikacji

Robert Gumny w poniedziałek w południe przeszedł zabieg kolana. - Całość trwała dwie godziny, a wszystko przebiegło bez jakichkolwiek komplikacji - mówi profesor Tomasz Piontek, który stał na czele zespołu operującego obrońcę Lecha Poznań oraz reprezentacji Polski. Rehabilitacja potrwa około sześciu miesięcy.

Zabieg odbył się w poznańskiej klinice Rehasport, a lechitą zajął się światowej sławy specjalista od urazów stawów kolanowych profesor Tomasz Piontek.

- Uzupełniliśmy ubytek kości chrząstki w stawie kolanowym. Zrobiliśmy to przy użyciu membrany kolagenowej, a także komórek macierzystych szpiku kostnego - opowiada Piontek.

Przez cztery tygodnie staw kolanowy będzie usztywniony, a "Guma" będzie poruszał się o kulach. Potem rozpocznie żmudny proces rehabilitacji. - Po odrzuceniu kul będzie pracował z fizjoterapeutami, a także wykonywał sporo ćwiczeń. Po trzech, maksymalnie czterech miesiącach powinien zacząć biegać - uważa profesor.

Przypomnijmy, że Gumny kontuzji doznał dziesięć dni temu w trakcie meczu z Piastem Gliwice (3:0). Przez tydzień trwały konsultacje, piłkarz był na badaniach w klinikach w Rzymie oraz Zurychu i w Szwajcarii zapadła decyzja o przeprowadzeniu zabiegu w poznańskiej klinice Rehasport.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij