2022-09-23 13:03 Lilianna Szymczak , fot. Adam Jastrzębowski

Za nami siódmy Ekstra Talent

Ekstra Talent znowu zawitał do Poznania! W piątek na boiskach przy Bułgarskiej odbyła się siódma (!) edycja tego organizowanego przez Ekstraklasę wydarzenia. W jego ramach zawodnicy do 12. roku życia mogli sprawdzić się w różnego rodzaju testach sprawnościowych, a także wziąć udział w turnieju piłkarskim.

"Ekstra Talent" to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w osiemnastu miastach PKO BP Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Organizatorami całego cyklu jest oczywiście Fundacja Ekstraklasy przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ekstraklasy S.A.

- Celem turnieju jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju swoich piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby występujące na najwyższym szczeblu rozgrywkowym - można wyczytać na stronie turnieju.

Jeśli chodzi o rozgrywki piłkarskie, to po fazie grupowej i pucharowej, wszystkie drużyny wzięły udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszali m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej. W przerwach między fazami turnieju, odbywały się testy sprawnościowe. Uczestnicy mogli sprawdzić się w 3 próbach: zwisie na ugiętych ramionach, biegu wahadłowym 10x5 metrów oraz w biegu na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zebrane we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Następne mecze

Czwartek 06.10 godz.18:45
Lech Poznań
vs |
Hapoel Beer Szewa
Niedziela 09.10 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Radomiak Radom

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij