2019-12-06 17:11 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Za nami Lech Conference 2019

W piątek w Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na poznańskim Morasku odbyła się jubileuszowa dziesiąta edycja Lech Conference. Ponad 750 uczestników wysłuchało czterech prelekcji i wzięło udział w panelu dyskusyjnym.

Tuż po godzinie 9:00 jubileuszową dziesiątą edycję Lech Conference otworzył prezes poznańskiego Lecha, Karol Klimczak. Całe wydarzenie poprowadził dziennikarz Canal+, Filip Surma, który już w poprzednich latach miał przyjemność być współtwórcą wydarzenia na Hali Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwszym prelegentem na konferencji był Sebastian Kegel z RB Lipsk, który opowiedział o pressingu i fazach przejściowych według modelu drużyny w której barwach trenuje. W trakcie wykładu pokazał wraz z zawodnikami z poznańskiej części Akademii jak należy rozwiązywać sytuację "dwa na jeden", które umożliwia między innymi szybkie przejście do kontrataku. Na koniec pod czujnym okiem trenera RB Lipsk, młodzi piłkarze rozegrali gierkę, podczas której mieli stosować to czego nauczyli się wcześniej.

Kolejnym prelegentem był Ben Knight z londyńskiej drużyny Chelsea FC. W trakcie prezentacji opowiedział między innymi o drodze jaką do pierwszego zespołu swojego klubu pokonał Faustino Anjorin, który siedem lat temu brał udział w turnieju Lech Cup. Pokazał także kilka metod treningowych, które są stosowane na angielskich boiskach wśród dzieci 9 i 10-letnich. Jeszcze przed przerwą obiadową Knight przekazał na przykładzie jak wygląda gierka treningowa dla młodych graczy w szkółce londyńskiego klubu.

Po zaplanowanej godzinnej przerwie, na boisko przygotowane do rozgrywek turnieju Lech Cup wyszli tym razem trenerzy z wronieckiej części Akademii, Przemysław Małecki oraz Hubert Wędzonka. Szkoleniowcy opowiadali o systemie wychowywania i wdrażania strategii rozwoju gracza według Akademii Lecha Poznań. Wytłumaczyli także na czym polega trening indywidualny-pozycyjny (TIP) oraz zaprezentowali instruktażowy film obrazujący takie zajęcia.

Tuż po reprezentantach niebiesko-białych na scenę wyszło dwóch przedstawicieli KRC Genk, Koen Daerden oraz Pascal Roosen. Głównym tematem, który poruszyli Belgowie był wiek biologiczny i jego zastosowanie w treningu, ale także rywalizacja i identyfikacja talentu. Podczas wykładu obecna była też część praktyczna, w której udział brali młodzi gracze Kolejorza. Dowiedzieli się jak duży nacisk kładzie się na grę bez piłki oraz jak ważne jest odpowiednie poruszanie się na boisku.

Na koniec tegorocznej edycji Lech Conference odbył się panel dyskusyjny. Udział w niej wzięli Rafał Ulatowski, dyrektor szkolenia Akademii Lecha Poznań, Amilcar Carvalho, koordynator szkolenia poznańskiej części Akademii oraz Piotr Urban, koordynator szkolenia młodzieży w Legii Warszawa. Wśród poruszonych tematów były między innymi omówienie całego wydarzenia oraz sposobu szkolenia najmłodszych roczników w akademiach piłkarskich.

Następne mecze

Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij