2018-09-04 15:49 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Z takimi przeciwnikami chcemy się mierzyć

- Bardzo długo pracowaliśmy na to, żeby zagrać w tych rozgrywkach i wylosowanie Herthy Berlin sprawia, że mamy przed sobą dwa mecze, które będą rozwojowe dla naszych zawodników – powiedział po zakończeniu losowania pierwszej rundy UEFA Youth League trener drużyny juniorów starszych, Bartosz Bochiński.

We wtorek w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie pierwszej oraz drugiej rundy rozgrywek UEFA Youth League. W pierwszej rundzie drużyna prowadzona przez trenera Bartosza Bochińskiego zmierzy się z niemiecką Herthą Berlin. - Trafiliśmy na bardzo atrakcyjnego przeciwnika. Równocześnie jest to zespół, którego dobrze znamy, ponieważ w różnych kategoriach wiekowych regularnie mierzymy się z nimi w grach kontrolnych. Jest to silny przeciwnik, ale z takimi chcemy się mierzyć – zauważył trener Bochiński.

Podczas wtorkowego losowania rozlosowano od razu pary drugiej rundy tych rozgrywek. Jeżeli Kolejorzowi uda się przejść niemiecki zespół to w kolejnym dwumeczu zmierzy się ze zwycięzcą pary Gabala SC (Azerbejdżan)/Sheriff Tiraspol (Mołdawia). - Na ten moment nie skupiamy się na tym z kim możemy zagrać w kolejnej rundzie, najważniejszy jest dwumecz z Herthą – skomentował trener juniorów starszych.

Pierwszy mecz z Herthą zostanie rozegrany w Berlinie, natomiast rewanż na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Rozgrywanie meczu rewanżowego przed własną publicznością może być korzystne dla młodych lechitów. - Z perspektywy szkoleniowca uważam, że pierwszy mecz na wyjeździe jest dobrym układem dla nas, jednak odwrotna sytuacja nie zmieniłby naszego nastawienia do tego dwumeczu – stwierdził Bochiński.

Według przepisów UEFA Youth League w dwumeczu z berlińczykami będą mogli wystąpić młodzi lechici, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem – Tymoteusz Klupś, Wiktor Pleśnierowicz oraz Hubert Sobol. - Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem Ivanem Djurdjeviciem, dla którego te rozgrywki także są ważne. W związku z tym będziemy mogli skorzystać z młodych zawodników pierwszego zespołu. Cieszy nas to, ponieważ nasz udział w tych rozgrywkach, to także ich sukces. Na pewno należy im się nagroda w formie występów w UYL – zakończył trener Bartosz Bochiński.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij