2022-11-29 14:38 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Występ Kozubala, zwycięstwo Polski

Antoni Kozubl zagrał w trzecim meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego na Malcie. Biało-czerwoni odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo i pokonali gospodarzy 5:1. Pomocnik Lecha Poznań pojawił się na murawie w drugiej połowie.

Biało-czerwoni przystępowali do tego spotkania po dwóch porażkach. Zespół prowadzony przez selekcjonera Marcina Brosza uległ Niemcom 0:3 oraz Portugalii 0:2. W rywalizacji z naszymi zachodnimi sąsiadami Antoni Kozubal wybiegł w podstawowym składzie, natomiast w drugim meczu pojawił się na boisku w 66. minucie.

Pomocnik Lecha Poznań podobnie jak z Portugalią, starcie z Maltą rozpoczął na ławce rezerwowych. Polska pewnie pokonała gospodarzy turnieju, mimo że do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Biało-czerwoni mocniej zaatakowali po zmianie stron. Najpierw do siatki trafiali Filip Koperski oraz Kacper Urbański, a następnie hat-trickiem popisał się Jan Żuberek. Kozubal wszedł na boisko w 67. Minucie zastępując Tomasza Pieńko.