2022-06-23 19:32 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Wypowiedzi po sparingu Lech - Pogoń

W drugim letnim sparingu piłkarze Lecha Poznań przegrali z Pogonią Szczecin 0:1. Oto, co do powiedzenia mieli zawodnicy Kolejorza po czwartkowym meczu kontrolnym.

MAKSYMILIAN PINGOT (OBROŃCA LECHA POZNAŃ):

- Szkoda, że przegraliśmy, ale wynik to w okresie przygotowawczym nie jest najważniejsza sprawa. Kontrolowaliśmy to spotkanie przez większość czasu, mieliśmy większe posiadanie piłki, dla nas to był naprawdę dobry trening. Jesteśmy w trakcie przygotowań do nowego sezonu, dlatego taki sparing traktujemy jako wartościowe zajęcia, w którym chcieliśmy realizować założenia trenera. Jestem spokojny o nasz zespół, bo mamy wiele jakości.

RADOSŁAW MURAWSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Przegraliśmy drugi sparing. Fajnie jest wygrywać, ale w tym momencie nacisk kładziemy na naszą grę, wymagania trenera i chcemy realizować jego założenia. Budujemy powoli zespół i przygotowujemy się na rundę jesienną. Mam nadzieję, że od pierwszego meczu o punkty będziemy dobrze wyglądać. Mamy jeszcze trochę dni do rozpoczęcia sezonu, trenujemy ciężko, wiemy co mamy robić i jesteśmy dobrej myśli przed startem.

FILIP MARCHWIŃSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Chcemy wygrywać nawet w sparingach, zwycięstwa są w naszej krwi i ta porażka mnie boli. Zaczęliśmy bardzo dobrze, wiedzieliśmy, że jest bardzo gorąco, dlatego chcieliśmy być przy piłce i chcieliśmy regulować tempo gry. Wychodziło nam to do 20 minuty, potem Pogoń przejęła inicjatywę po naszych łatwych stratach i rywale strzelili gola. Zrobiliśmy parę akcji z Filipem Szymczakiem, żałuję, że nie zakończyły się one bramką. Brakowało ostatniego podania lub szybszego uderzenia.

Czułem się dziś dobrze. Zmęczenie jest po treningach, ale to nie jest wymówka. Jeśli chodzi o mnie to życzę sobie więcej grania. Jeśli chodzi o drużynę, to po tym, co widzę na zajęciach i w meczach to wystarczy nam parę detali i wszystko się ułoży.

Następne mecze

Wtorek 05.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Karabach Agdam
Sobota 09.07 godz.20:10
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij