2022-06-18 14:19 Maciej Sypuła , fot. Adam Jastrzębowski

Wypowiedzi po meczu Lech Poznań - Widzew Łódź

W pierwszym letnim sparingu piłkarze Lecha Poznań przegrali na stadionie przy ulicy Bułgarskiej z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy, Widzewem Łódź 1:2. Jedynego gola dla niebiesko-białych w tym spotkaniu strzelił w drugiej połowie rywalizacji młody napastnik Norbert Pacławski. Oto, co do powiedzenia mieli lechici po starciu z ekipą z Łodzi.

ALAN CZERWIŃSKI (OBROŃCA LECHA POZNAŃ):

- Jesteśmy na trochę innym etapie przygotowań do sezonu niż Widzew i myślę, że to było dzisiaj trochę widać. Trenujemy ciężko po dwa razy dziennie od tygodnia i tej świeżości w nogach dzisiaj bez wątpienia brakowało, ale w tym momencie przygotowań tak właśnie musi być. W niedzielę będziemy mieli chwilę, by odpocząć, a już od poniedziałku ruszamy na zgrupowanie do Opalenicy, żeby dalej pracować. Dużych wniosków z tego meczu z Widzewem z pewnością nie można wyciągać, ale udało się nam dziś pokazać na boisku kilka ciekawych rozwiązań i akcji. Ja trochę z konieczności zagrałem na środku obrony, bo część zawodników jeszcze odpoczywa po zgrupowaniach reprezentacji, a Bartek Salamon jeszcze nie jest w pełni gotowy do gry i myślę, że nie wyglądało to źle. Było to ciekawe doświadczenie, z którego na pewno sporo dla siebie wyciągnę.

NORBERT PACŁAWSKI (NAPASTNIK LECHA POZNAŃ):

- Myślę, że wyglądało to w naszym wykonaniu całkiem dobrze. Musimy pamiętać o tym, że graliśmy ciężki sparing z solidną drużyną, a w nogach czuliśmy mocno trudy tego pierwszego, trudnego tygodnia okresu przygotowawczego. Pracowałem ciężko, by otrzymać szansę gry w pierwszym zespole, a teraz jeszcze udało się strzelić gola, co mnie bardzo cieszy. Nie pozostaje mi nic innego, niż dalej walczyć o swoje okazje do gry i postarać się uzbierać ich jak najwięcej w nadchodzącym sezonie.

Następne mecze

Wtorek 05.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Karabach Agdam
Sobota 09.07 godz.20:10
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij