2023-05-19 22:42 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Wypowiedzi po meczu Korona - Lech

Lech Poznań wygrał 3:0 z Koroną Kielce w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Tak to spotkanie skomentowali przedstawiciele Kolejorza.

JOHN VAN DEN BROM (TRENER LECHA POZNAŃ):

- To był dla nas fantastyczny wieczór. Myślę, że tylko pierwszych dziesięć minut było dla nas trochę trudne, bo Korona zaczęła mecz wysoko i agresywnie, w tym dobrym tego słowa znaczeniu. Potem zaczęliśmy już grać naszą piłkę i mogę powiedzieć to samo, co przekazałem piłkarzom po spotkaniu w szatni - myślę, że to był nasz najlepszy mecz pod względem tego, jak chcemy wyglądać na boisku i jaki futbol prezentować. To jak kreowaliśmy dziś sytuacje, jak strzelaliśmy gole - o to w futbolu chodzi. Ten mecz oglądało się naprawdę miło i komfortowo. To była przyjemność oglądać mój zespół w takiej dyspozycji.

RADOSŁAW MURAWSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Bardzo mądrze rozpracowaliśmy naszego przeciwnika. Wiedzieliśmy, że Korona potrzebuje zwycięstwa, by zapewnić sobie ligowe utrzymanie. Wiedzieliśmy, że ich piłka opiera się na agresywnym doskoku, agresywnej grze, a zdawaliśmy sobie sprawę, że jakość piłkarska będzie po naszej stronie. Chcieliśmy od początku spotkania to udowodnić.

Korona jest znana z charakternej gry, z walki do końca, więc wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo. My znamy swoją wartość, a grając swoją piłkę możemy sięgnąć po wygraną. Strzeliliśmy trzy gole, a mogliśmy zdobyć tych bramek więcej. Cieszymy się i tak z tych trafień, a także z czystego konta. Teraz czekamy na ten ostatni mecz sezonu z Jagiellonią.

FILIP MARCHWIŃSKI (POMOCNIK LECHA POZNAŃ):

- Mam wrażenie, że poza pierwszymi dziesięcioma minutami, w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku. Nawet musieliśmy uczulać się w przerwie, żeby nie wdałra się zbytnia nonszalancja do naszej gry, bo tak dobrze nam się grało i poruszało na murawie. Myślę, że mogliśmy wygrać nawet wyżej. Ja się cieszę oczywiście z gola, ale uważam, że mogłem trafić jeszcze co najmniej raz więcej. Wszyscy myśleli, że my już jesteśmy na krzywej spadkowej, że skoro to 55. mecz nasz w sezonie, to nie damy rady. A my dzięki sztabowi, trenerom przygotowania fizycznego czujemy się doskonale. Zgodzę się z trenerem Bromem, który powiedział w szatni, że był to nasz jeden z najlepszych meczów w tym sezonie.

Następne mecze

Piątek 06.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Puszcza Niepołomice
Sobota 21.10 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
ŁKS Łódź

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij