2022-12-09 18:14 Lech Poznań , fot. Adam Jastrzębowski

Wymiana murawy na stadionie

Trwa wymiana nawierzchni na stadionie przy Bułgarskiej. Powód? Gwarancyjna naprawa murawy związana z chorobą grzybiczą trawy, a także decyzja Lecha Poznań, żeby boisko było optymalnie przygotowane do rundy wiosennej, zwłaszcza do meczu z FK Bodø/Glimt w Lidze Konferencji Europy.

Nowa trawa przyjechała do stolicy Wielkopolski w pierwszej połowie października. Jak zwykle, z plantacji pod Budapesztem na Węgrzech. Pierwszy mecz rozegrano 19 października w Pucharze Polski przeciwko Śląskowi Wrocław (1:3). A potem w ciągu siedmiu dni odbyły się aż trzy starcia - z Rakowem Częstochowa (1:2), hiszpańskim Villarreal CF (3:0), a także Koroną Kielce (3:2). I już w trakcie tych konfrontacji było widać, że coś niedobrego dzieje się z nową nawierzchnią. W kilku miejscach była ona w złym stanie, stąd przy Bułgarskiej pojawiła się grupa ekspertów, m.in. z Anglii. Potwierdziły się podejrzenia, że trawę zaatakowała choroba grzybicza.

Stąd zapadła decyzja o gwarancyjnej wymianie tych fragmentów, które zostały zainfekowane. To by jednak oznaczało, że murawa byłaby połatana i pod względem estetycznym nie wyglądała optymalnie. A do tego było zagrożenie, że pleśń zaatakuje również pozostałe części. Stąd w Lechu podjęto decyzję o tym, żeby cała nawierzchnia została zmieniona. Wszystko po to, żeby w rundzie wiosennej, zwłaszcza w trakcie meczu z FK Bodø Glimt w Lidze Konferencji Europy, boisko było idealne.

Operacja trwa od kilku dni, zakończy się w połowie przyszłego tygodnia. Lech pierwszy raz na nowej trawie zagra 21 stycznia, kiedy zmierzy się w towarzyskiej konfrontacji z występującą w 2. Bundeslidze Hansą Rostock. O tym meczu piszemy tutaj >>>

Następne mecze

Sobota 11.02 godz.17:30
Wisła Płock
vs |
Lech Poznań
Czwartek 16.02 godz.18:45
FK Bodø/Glimt
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij