2018-10-13 15:47 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Wychowankowie wiedzą, że na nich liczymy

- W trakcie tej przerwy reprezentacyjnej nie zdecydowaliśmy się na rozegranie sparingu, ze względu na zbyt małą liczbę piłkarzy uczestniczących w treningach. Zorganizowaliśmy nietypowe zajęcia, na które postanowiliśmy zaprosić zawodników z naszej Akademii oraz z zespołu rezerw. Mogli oni zderzyć się z piłką ekstraklasową, a więc dla nich był to wyjątkowy mecz – mówi trener pierwszej drużyny Lecha Poznań, Ivan Djurdjević.

Sobotni trening lechitów miał nietypową formę, ponieważ oprócz zawodników pierwszej drużyny wzięli w nim udział także piłkarze na co dzień występujący w rezerwach Lecha Poznań. Kluczowym momentem sobotniej jednostki treningowej Kolejorza była gierka wewnętrzna w której zagrali przemieszani zawodnicy obu drużyn.

- Pomimo braku sparingu chcieliśmy, żeby piłkarze wybiegali swoje. Ostatnio mieliśmy mocny mikrocykl, a więc zdecydowaliśmy się na nierozgrywanie pełnego meczu. Chcieliśmy także, żeby po kontuzji pierwszy raz zagrał Dioni. Zdobył dwie bramki, a więc widać, że jest głodny gry i to jest dla nas dobry znak - kontynuuje Serb.

W spotkaniu wystąpiło kilku zawodników, którzy dopiero wchodzą do dorosłej piłki i dla nich w szczególności była to wyjątkowa okazja do zagrania z piłkarzami pierwszej drużyny. - Dobrze było też zobaczyć w takiej konfrontacji młodych zawodników. Filip Marchwiński jest z rocznika 2002, a dzisiaj miał przyjemność zagrać w wymieszanych składach z graczami z pierwszego zespołu. Po meczu sam przyznał, że kilka razy ostro został potraktowany, a więc to jest dla tego chłopaka fajne doświadczenie. W takich chwilach nasi wychowankowie wiedzą, że liczymy na nich i im się przyglądamy – twierdzi trener lechitów.

Szkoleniowiec Lecha Poznań nie ukrywa zadowolenia z zaangażowania zawodników podczas sobotniej gry wewnętrznej. - Był to bardzo dobry trening. Teraz czeka nas dzień przerwy, a od poniedziałku dalej przygotowujemy się do spotkania z Koroną Kielce – kończy Djurdjević.

Następne mecze

Czwartek 29.10 godz.21:00
Rangers F.C.
vs |
Lech Poznań
Poniedziałek 02.11 godz.20:00
Znicz Pruszków
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij