2023-06-16 11:11 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Wszystkie zespoły Orlen 1. Ligi

Znane są wszystkie drużyny, które w sezonie 2023/24 zagrają w Orlen 1. Lidze. Na ten poziom rozgrywkowy poza Lechem Poznań UAM awansowała również Ślęza Wrocław, z kolei spadek z Ekstraligi odnotowały KKP Bydgoszcz oraz HydroTruck/Sportowa Czwórka Radom.

Dwanaście drużyn rozpocznie w sierpniu zmagania w Orlen 1. Lidze. Wśród nich – jako beniaminek – znajduje się oczywiście Lech Poznań UAM, który w grupie północnej na trzy kolejki przed końcem zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Z kolei z ekip występujących na południu najlepsza była Ślęza Wrocław, która dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań z ROW-em Rybnik mogła cieszyć się z promocji do pierwszej ligi.

Na zapleczu Ekstraligi w nowym sezonie zagrają również dwaj spadkowicze - HydroTruck/Sportowa Czwórka Radom oraz Sportis KKP Bydgoszcz, które w 22 ligowych meczach zdobyły odpowiednio dziesięć i trzynaście punktów.

Zespoły Orlen 1. Ligi w sezonie 2023/24:

Lech Poznań UAM
Bielawianka Bielawa
HydroTruck/Sportowa Czwórka Radom
Marcus Gdynia
Polonia Środa Wielkopolska
Resovia
Skra Częstochowa
Sportis KKP Bydgoszcz
SWD Wodzisław Śląski
Ślęza Wrocław
Trójka Staszkówka/Jelna
Ząbkovia Ząbki

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij