2017-02-07 10:02 Marcin Rajczak, fot. Przemysław Szyszka

Wszyscy dostaną szansę gry

W środę piłkarze rezerw Lecha Poznań rozegrają najbardziej prestiżowe spotkanie towarzyskie podczas zimowego okresu przygotowawczego. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia zmierzą się ze Slavią Praga.

Serbski szkoleniowiec Kolejorza zdecydował się zabrać do Pragi kilku zawodników trenujących na co dzień z pierwszą drużyną Lecha Poznań. Do Czech pojadą Paweł Tomczyk, Tymoteusz Puchacz oraz Miłosz Mleczko. Trener Djurjdević wybrał do kadry meczowej także kilku zawodników, którzy w rundzie jesiennej występowali w zespole juniorów starszych. Są to między innymi Marek Mróz, Kacper Friska i Serafin Szota.

- Zdecydowaliśmy się zabrać trzech chłopaków, którzy przez całą zimę przygotowywali się z pierwszą drużyną. Otrzymają szansę występu w moim zespole, dzięki czemu podtrzymają swój rytm meczowy. Weźmiemy także kilku graczy z juniorów, aby sprawdzić w jakim stopniu możemy na nich liczyć w przyszłości - przyznaje trener Djurdjević.

Lechici pierwszy mecz o stawkę rozegrają dopiero 4 marca w okręgowym Pucharze Polski. Przygotowania wkraczają w decydującą fazę, ale mimo to szkoleniowiec Lecha Poznań zamierza dać szansę występu ze Slavią Praga wszystkim zawodnikom, którzy pojadą do Czech. - Nie mamy jeszcze wybranej wyjściowej jedenastki. Raczej będziemy chcieli obserwować wszystkich chłopaków w tym sparingu. Przećwiczymy też kilka wariantów taktycznych, a dopiero za około dwa tygodnie zaczniemy konkretne przygotowania do pierwszego meczu pucharowego i ligowego - dodaje.

Kadra na mecz ze Slavią Praga:

Bramkarze: Miłosz Mleczko, Wojciech Olesiński

Obrońcy: Maciej Orłowski, Jan Andrzejewski, Marcin Banaszak, Kacper Wojdak, Tymoteusz Puchacz, Serafin Szota, Filip Nawrocki

Pomocnicy: Maciej Spychała, Jakub Moder, Niklas Zulciak, Krzysztof Kołodziej, Wojciech Mielcarek, Tomasz Kaczmarek, Marcin Maćkowiak, Marek Mróz, Jakub Pawlicki, Kacper Friska

Napastnicy: Paweł Tomczyk, Dawid Kurminowski, Arkadiusz Kaczmarek

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij