2018-03-21 15:08 Mateusz Szymandera , fot. Przemysław Szyszka

Wrócą w poniedziałek

W poniedziałek do treningów powrócą Mario Situm i Jasmin Burić. Obaj zawodnicy obecnie są w trakcie rehabilitacji, którą przechodzą za granicą. Do stolicy Wielkopolski wrócą pod koniec tygodnia.

Zarówno Situm jak i Burić urazów doznali podczas piątkowego spotkania z Lechią Gdańsk. Opuścili oni boisko jeszcze w trakcie trwania pierwszej połowy. Przeprowadzone następnego dnia badania wykazały problemy mięśniowe, które w przypadku obu graczy oznaczają około dwutygodniową przerwę w treningach.

Szczególnie dla Buricia jest to zła wiadomość. Bośniak po dłuższej przerwie otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji narodowej. Uraz, którego nabawił się w meczu z Lechią, wykluczył go więc nie tylko z treningów, a także gry w kadrze. Ostatnie spotkanie w narodowych barwach zagrał w marcu 2016 roku przeciwko Szwajcarii.

- Jasmin, a także Mario wyjechali z Polski, ale są pod opieką fizjoterapeuty. Po powrocie do Poznania wrócą do treningów. W pierwszych dniach będą pracowali indywidualnie. W zależności od postępów w powrocie do zdrowia zostanie podjęta decyzja dotycząca ich występu w spotkaniu z Wisłą Kraków - mówi klubowy lekarz, prof. Krzysztof Pawlaczyk.

Obaj zawodnicy nie będą do dyspozycji trenera w meczu kontrolnym z Chrobrym Głogów. Ten odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00. Do zajęć z drużyną piłkarze wrócą w kolejnym tygodniu, gdy zespół rozpocznie mikrocykl treningowy przed kolejnym spotkaniem.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij