2018-02-13 14:20 Mateusz Szymandera , fot. Przemysław Szyszka

Wiosną dostaną swoją szansę

Jesienią w barwach Kolejorza nie zadebiutował żaden młody piłkarz z Akademii Lecha Poznań. Trener Nenad Bjelica zapowiada jednak, że ta sytuacja zmieni się wiosną. 

W pierwszą drużyną Kolejorza w zimowym okresie przygotowawczym trenowało pięciu młodych lechitów. Debiut za sobą mają już Robert Gumny i Kamil Jóźwiak. Ten pierwszy jest w obecnym sezonie pewniakiem w składzie Lecha. Zagrał w 25 spotkaniach. Mniej meczów na swoim koncie ma Jóźwiak, który w trwającej kampanii na boisku pojawiał się ośmiokrotnie. Wspomniana dwójka pojechała z drużyną do Gdynii. Jóźwiak długo się rozgrzewał, ale na boisku się na pojawił.

W stolicy Wielkopolski został Jakub Moder, który z dobrej strony pokazał się w meczu kontrolnym ze Zniczem Pruszków. Środkowy pomocnik zdobył bramkę, zresztą nie pierwszą w spotkaniu towarzyskim pierwszej drużyn. On na swoją szansę debiutu musi jeszcze czekać. Podobnie zresztą jak Bartosz Mrozek czy Tymoteusz Klupś, którzy obecnie przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 18.

- Młodzi piłkarze dostaną szansę do gry. To dotyczy nie tylko Tymoteusza Klupsia czy Jakuba Modera, ale też Jakuba Serafina - zapowiada trener Bjelica, który w szczególnie pozytywny sposób wypowiada się o tym pierwszym. Klupś trenuje z pierwszą drużyną od grudnia. Wcześniej dwa razy zagrał w meczach kontrolnych, a w styczniu wyjechał na zgrupowanie pierwszej drużyny w Turcji.

- Po pierwszych czterech tygodnia muszę powiedzieć, że Tymek wygląda lepiej, niż w grudniu. Rozwija się bardzo dobrze. Teraz wyjechał na zgrupowanie kadry i nie jest do naszej dyspozycji. Nie możemy teraz skorzystać z kontuzjowanego Makuszewskiego. Dlatego dostanie szansę gry - podkreśla trener Bjelica, który w niedzielnym meczu na prawej stronie pomocy dał szansę występu Nicklasowi Bakrothowi.

Spośród wspomnianych piłkarzy szansę debiutu na boiskach ekstraklasy miał już Jakub Serafin. 21-letni piłkarz zagrał dwa mecze w pierwszej drużynie wiosną 2015 roku. W kolejnych latach był wypożyczony do Lecha, a kilkanaście dni temu wrócił do Kolejorza, by walczyć o miejsce w składzie. O to będzie rywalizował z Łukaszem Trałką i Maciejem Gajosem, którzy w obecnym sezonie zagrali w kolejni 25 i 24 spotkaniach.

W poprzednim sezonie szansę debiutu w ekstraklasie otrzymali Paweł Tomczyk, Tymoteusz Puchacz i Marcin Wasielewski. Cała trójka przebywa obecnie na wypożyczeniu i być może wzorem Gumnego, Jóźwiaka czy Serafina wróci do Lecha, by tutaj walczyć o miejsce w składzie i regularną grę w niebiesko-białych barwach

MŁODZI LECHICI

Robert Gumny
38 meczów
4 asysty

Kamil Jóźwiak
31 meczów
3 bramki
3 asysty

Jakub Serafin
3 mecze

Czekają na debiut:

Jakub Moder
Tymoteusz Klupś
Bartosz Mrozek

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij