2018-12-06 12:31 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Więcej pracy to więcej szczęścia

Jedną z rzeczy, która zmieniła się od momentu przyjścia do Lecha Poznań trenera Adama Nawałki, jest niewątpliwie czas spędzany przez zawodników Kolejorza w klubie. - Chcemy wszystko brać w swoje ręce, podchodzić każdego dnia z odpowiednim nastawieniem do zajęć - zaznacza były selekcjoner kadry.

Od dwóch tygodni piłkarze Lecha Poznań pracują na jeszcze większych obrotach niż do tej pory. Jest to powiązane z systemem pracy, który preferuje sztab szkoleniowy Kolejorza. - Zawsze pierwsze dni po meczu, mówiąc o tygodniowych planach treningowych to musi być wzmożona aktywność piłkarzy. Mam tutaj na myśli zarówno zajęcia z drużyną, jak i te indywidualne. Wszystko staramy się tak zorganizować, aby ta intensywność nie wpłynęła na dyspozycję podczas meczów - zaznacza trener Nawałka.

Piłkarze Kolejorza błyskawicznie przystosowali się do zaleceń sztabu szkoleniowego i zaznaczają, że taki system im odpowiada. – Te dni z początku tygodnia są dla nas dłuższe, ale są one tak zorganizowane, że cały czas coś się dzieje i ten dzień naprawdę szybko mija. Mamy treningi, analizy, posiłki. Im więcej pracujemy, tym więcej informacji możemy przyswoić i poprawić pewne rzeczy, z którymi mamy problem - mówi Maciej Makuszewski.

Jak zatem wygląda plan treningów piłkarzy Lecha? Wszystko zależy od dnia rozgrywania spotkania ligowego.

- Jeżeli mecz przypada w sobotę, to pracujemy bardzo mocno od poniedziałku do środy. Jeżeli spotkanie jest w niedzielę, to popracować solidnie można do czwartku. To on często jest spokojniejszym dniem, tak było na przykład w ostatnim mikrocyklu. Wtedy zaproponowaliśmy zawodnikom trening kompensacyjny, w szczególności skierowany do tych, którzy mało grali, mieli zaległości. Stąd też zajęcia indywidualne. Pozostali, w zależności od potrzeb albo mieli dzień wolny, albo korzystali z odnowy biologicznej – podkreśla trener Kolejorza.

Tak zorganizowany dzień pracy pozwala piłkarzom Lecha na lepsze przygotowanie się do spotkań oraz codziennych obowiązków. - To wszystko jest odpowiednio zaplanowane, poukładane. Wiadomo, że im więcej pracy, tym możliwości postępów są coraz większe. Jeszcze nie było takiej sytuacji, że nie wykonaliśmy w stu procentach tego, czego sobie zakładaliśmy. Nie siedzimy i nie czekamy na to co przyniesie nam los. Jest zasada, o której wcześniej już wspominałem: "więcej pracy, więcej szczęścia". I od tego nie odchodzimy - kończy 61-latek.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij