2018-06-24 10:25 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Wie kiedy krzyknąć, a kiedy pochwalić

W pierwszej drużynie Ivan Djurdjević spotkał kilku zawodników, z którymi współpracował w przeszłości. Żaden z piłkarzy pierwszej drużyny nie zna go jednak tak dobrze, jak Maciej Orłowski. Obrońca przez trzy lata był podopiecznym Serba w drużynie rezerw.

Jasmin Burić zna Djurdjevicia, z którym dzielił piłkarską szatnię. Dla Kamila Jóźwiak, Tymoteusza Klupsia i Pawła Tomczyka to przede wszystkim trener. Wspomniani gracze spotkali go w drugim zespole Lecha. I choć rozegrali kolejno dziewięć, dwadzieścia i dwadzieścia dziewięć meczów, to samych superlatywach wypowiadają się o nowym opiekunie Kolejorza. Ich wiedza jest jednak niczym w porównaniu do Macieja Orłowskiego, który współpracuje z Djurdjeviciem od momentu, w którym ten objął rezerwy.

- To bardzo ambitny człowiek, charakterny. Na pewno będzie chciał drużynie wpoić ciężką pracę, bo zależy mu na tym, żeby każdy na boisku prezentował charakter. W trakcie meczu może zabraknąć umiejętności, ale nigdy charakteru. Ci, którzy będą ciężko pracować na treningach na pewno dostaną swoją szansę - przyznaje obrońca, który w poprzednim sezonie zagrał dwadzieścia pięć meczów w drugim zespole.

Jak podkreśla Orłowski sposób prowadzenia drużyny w pierwszych dniach pracy bardzo przypomina ten, który znany jest z rezerw. - Na obozie jest ciężka pracy i przede wszystkim bardziej doświadczeni zawodnicy. To ma znaczenie, bo chłopacy z rezerw czy juniora starszego to młodzi gracze, którzy nie mogą pracować na tak dużych obciążeniach jak piłkarze w ekstraklasie - zauważa Orłowski. - Praca tutaj jest podobna do tej z rezerw. Dlatego wiem czego się spodziewać i czego oczekuje trener - dodaje.

Dużym atutem Serba jest doświadczenie piłkarskie. Ze względu na fakt, że przepracował jako zawodnik kilka tysięcy treningów wie, na co należy zwrócić uwagę, aby dobrze przygotować zespół. - Wie, w którym momencie należy przykręcić "śrubę". Potrafi to zrobić, szczególnie w zimowym okresie przygotowawczym, kiedy ta przerwa jest duża. Na pewno w trakcie każdego zgrupowania będzie ciężka praca, a świeżość przyjdzie w odpowiednim momencie - mówi lechita.

Djurdjević swoje trenerskie doświadczenie zdobywał w ostatnich pięciu latach. Początkowo w zespołach juniorskich, a przez minione trzy lata w rezerwach. - Od początku był takim trenerem. Bardzo wymagającym. Wie kiedy w szatni trzeba krzyknąć i potrafi to zrobić. Potrafi spokojnie podejść do zawodnika i przekazać mu wskazówki. Wie czego piłkarze potrzebują. Na niektórych krzyk działa deprymująco, a innych mobilizuje. Trener potrafi to wyczuć. Najpierw jednak potrzebuje trochę czasu, żeby poznać każdego z zawodników - zaznacza 24-letni piłkarz.

Następne mecze

Sobota 08.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 16.02 godz.17:30
Cracovia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij