2020-04-17 12:07 Lech Poznań

#wGóręSerca: pokażmy, że Lech to jedna wielka rodzina

Kibice wielokrotnie pokazywali, że Lech Poznań jest jedną wielką rodziną. Klub mógł liczyć na swoich fanów w wielu trudnych sytuacjach. Teraz jednak Kolejorz potrzebuje Twojej pomocy jak nigdy dotąd. W związku z niespodziewanymi okolicznościami zwracamy się o wsparcie, ale też zapewniamy: odwdzięczymy się podwójnie!

- Każdego z nas dotyka bieżąca sytuacja związana z epidemią koronawirusa, a sport dla wielu schodzi w tej sytuacji na dalszy plan. Trzeba jednak pamiętać o tym, że klub zmaga się z tymi samymi problemami co setki tysięcy innych firm w Polsce. Lech Poznań to węzeł dla wielu małych lokalnych firm, które sprzedają tu i kupują. Nie rozgrywamy meczów, co sprawia, że wpływy do kasy są bliskie zeru. W zależności od scenariusza zakończenia rozgrywek nasze przychody będą mniejsze między 10 a 25 milionów złotych. To olbrzymia dziura w budżecie - mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak.

- W tym trudnym czasie spotykamy się z wieloma dowodami solidarności i wsparcia. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz klubu. Zatrudniamy 250 pracowników i wszyscy, solidarnie - od nas prezesów, przez pracowników wszystkich szczebli, a także piłkarzy i trenerów - zrezygnowali z dużej części swoich zarobków. Jestem niezmiernie wdzięczny za te wyrzeczenia, bo to pokazuje, że współpracujemy z osobami, które właśnie w tym trudnym momencie pokazały, że Kolejorz to dla nich coś więcej niż tylko miejsce pracy - dodaje szef Lecha.

Kolejorz potrzebuje Cię jak nigdy dotąd!

Pracownicy Lecha rozpoczęli akcję #wGóręSerca, a teraz mogą do niej dołączyć kibice. Sytuacja związana z panującą pandemią i zawieszeniem piłkarskich rozgrywek spowodowała, że zwracamy się do Ciebie o wsparcie klubu. Zdajemy sobie sprawę, że czytasz wiele próśb o pomoc od organizacji nie tylko związanych ze sportem, dlatego my chcemy podkreślić, że robimy to inaczej niż inni.

Czym się różni? Przede wszystkim chcemy jasno napisać, że nie organizujemy zbiórki pieniężnej. Dbając o Ciebie, Twoje finanse i by podkreślić, że jesteś naszym partnerem chcemy prosić Cię o tzw. "pożyczkę na wysoki procent."

- Nie chcemy zwracać się do Was, drodzy kibice, o darowizny. To byłoby nie fair w obliczu tego, że kryzys dotyka nas wszystkich. To, co pomoże przetrwać Lechowi ten trudny czas, to przeniesienie przyszłych przychodów na teraźniejszość. Na dziś kluczowe jest dla nas zachowanie płynności finansowej, czyli zdolności do regulowania bieżących wydatków, które mimo przerwy w rozgrywkach, wciąż są. To jest nasz główny problem, z którym staramy się walczyć. Problemy ma i będzie mieć wiele firm, zakłady kosmetyczne, fryzjerskie, restauracje i wiele innych. Nie jesteśmy wyjątkiem, mamy te same problemy i mogą one poważnie zagrozić funkcjonowaniu klubu. Dlatego zwracamy się dzisiaj do Was, do naszych kibiców z propozycją pomocy poprzez udział w naszej akcji #wGóręSerca - wyjaśnia Tomasz Kacprzycki, dyrektor ds. finansów Lecha Poznań.

Co dla Ciebie oznacza wsparcie Lecha i uczestnictwo w akcji #wGóręSerca? Każdą wpłaconą teraz przez Ciebie kwotę (minimum 20 złotych) zdublujemy! Pieniądze te będziesz mógł wykorzystać wraz z rozpoczęciem nowego sezonu na bilety lub karnety.

Dodajmy, że jeśli zdecydujesz się wziąć udział w akcji, będziesz miał możliwość zakupu koszulki meczowej #98Lecha za 119 złotych. Jak to działa?

  1. Po zakupie cegiełki możesz w systemie biletowym dokupić "Voucher: ROCZNICOWA KOSZULKA MECZOWA" za 119 złotych
  2. Mając "Voucher: ROCZNICOWA KOSZULKA MECZOWA", możesz przejść do sklep.lechpoznan.pl i tam zakupić trykot za 0 złotych.

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij