2017-04-29 13:50 Jakub Ptak , fot. Marcin Rajczak

Ważne zwycięstwo rezerw

W meczu 25. kolejki III ligi grupy drugiej rezerwy Lecha Poznań pokonały we Wronkach KKS Kalisz 3:0 (0:0). Bramki dla Niebiesko-białych zdobyli Victor Gutierrez (na zdjęciu), Paweł Tomczyk i Niklas Zulciak. Lechici zrównali się punktami z liderem rozgrywek, Gwardią Koszalin, która przegrała swoje spotkanie.

Początek meczu należał do wyrównanych, ale dość szybko lechici przejęli inicjatywę. Brakowało jednak dogodnych sytuacji bramkowych. Często podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia decydowali się na strzały z dystansu, lecz bez większego powodzenia. Spora kontrowersja miała miejsce w 17. minucie starcia. Po walce z przeciwnikiem pomocnik Kolejorza, Jakub Moder upadł w polu karnym. Pomimo protestu lechitów sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Druga połowa rozpoczęła się mocnym uderzeniem Kolejorza. Już kilka minut po wznowieniu gry dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Victor Gutierrez. Po zdobyciu bramki przewaga lechitów nie malała, a wręcz przeciwnie - w poprzeczkę trafił wprowadzony w przerwie Marek Mróz. Niedługo później wspomniany zawodnik zaliczył asystę przy golu Pawła Tomczyka. W 82. minucie na boisku pokazał się z dobrej strony kolejny z wprowadzonych na boisko - Niklas Zulciak dobił "wypluty" przez bramkarza gości strzał Modera. Lech aż do końca spotkania zdecydowanie dominował i stwarzał mnóstwo sytuacji.

Podopieczni Ivana Djurdjevicia pozostaną na drugim miejscu w tabeli trzeciej ligi, jednak strata do lidera została zniwelowana do zera. Gwardia Koszalin przegrała bowiem ze Świtem Skolwin 0:1. Następne spotkanie Kolejorz rozegra na wyjeździe w najbliższą środę, 3 maja. Niebiesko-biali zmierzą się wówczas z Sokołem Kleczew.

Lech II Poznań - KKS 1925 Kalisz 3:0 (0:0)

Bramki: Gutierrez (50.), Tomczyk (62.), Zulciak (82.)
Żółte kartki: Moder

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Jan Andrzejewski (46. Marek Mróz), Maciej Orłowski, Filip Nawrocki, Tymoteusz Puchacz - Victor Gutierrez, Patryk Janasik (78. Niklas Zulciak), Jakub Moder - Marcin Wasielewski, Paweł Tomczyk (63. Krzysztof Kołodziej), Dawid Kurminowski (82. Wojciech Mielcarek)