2021-09-14 15:43 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

W Lechu zagrało już stu obcokrajowców

Adriel Ba Loua w niedzielnym wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa (2:2) zadebiutował w Lechu Poznań. To setny obcokrajowiec, który zagrał w Kolejorzu.

25-latek jest pierwszym piłkarzem pochodzącym z Wybrzeża Kości Słoniowej, który wystąpił w niebiesko-białych barwach. W ten sposób mamy już 45 krajów, z których pochodzą zawodnicy mający choćby minutowy epizod w Lechu. W tym zestawie jest jedenaście krajów afrykańskich, teraz dołączyło WKS, które może gonić liderujące na tym kontynencie Nigerię oraz Zimbabwe (po trzech przedstawicieli).

Druga setka obcokrajowców w Lechu powinna zostać szybko otwarta, bo na debiut w oficjalnym spotkaniu czekają dwaj piłkarze - Portugalczyk Pedro Rebocho, a także Chorwat Roko Baturina. Ten drugi sprawi, że Chorwacja wyjdzie na samodzielne prowadzenie pod względem liczby zagranicznych graczy przy Bułgarskiej.

PRZEDSTAWICIELE JAKICH KRAJÓW GRALI W LECHU POZNAŃ:

6

Serbia, Ukraina, Chorwacja

4

Bośnia i Hercegowina, Argentyna

3

Węgry, Peru, Bułgaria, Dania, Nigeria, Zimbabwe, Słowacja, Hiszpania, Szwecja, USA, Portugalia

2

Finlandia, Łotwa, Gambia, Macedonia, Rumunia, Norwegia, Czarnogóra, Kamerun, Rosja, Niemcy, Holandia, Gruzja

1

Panama, Kolumbia, Szwajcaria, Ghana, Szkocja, Gwinea, Austria, Brazylia, RPA, Senegal, DR Kongo, Zambia, Grecja, Białoruś, Czechy, Izrael, Wybrzeże Kości Słoniowej

* Wojciech Krakowiak miał zarówno polski, jak i amerykański paszport, więc nie traktujemy go w naszym zestawieniu jako obcokrajowca. Podobnie jest z Arturem Wywrotem, który był w Kolejorzu w 1992 roku. To także piłkarz, który posiadał podwójne obywatelstwo.

Następne mecze

Piątek 24.09 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań
Wtorek 28.09 godz.16:00
Lech Poznań
vs |
Skra Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij