2023-01-13 09:47 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

VAR dostępny na meczach z FK Bodø/Glimt

Ważną decyzję podjęła UEFA w kontekście rozgrywania spotkań 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Od tej fazy na meczach sędziowie będą mieli możliwość korzystania z systemu VAR, który nie był dostępny podczas zmagań grupowych.

W obecnym sezonie europejskich pucharów spotkania Lecha Poznań rozgrywane były bez możliwości sprawdzenia sytuacji boiskowych przez arbitrów. Mecze zarówno w eliminacjach do Ligi Mistrzów, jak i Ligi Konferencji nie były wspierane systemem VAR przez co uznany został chociażby gol Kevina Mediny w rywalizacji z Karabachem Agdam (1:5), który został strzelony ze spalonego. Teraz do takich błędów dochodzić już nie będzie.

UEFA poinformowała, że wszystkie spotkania od fazy 1/16 aż do finału będą rozgrywane z użyciem VAR-u. To szybsza zmiana w porównaniu do poprzedniego sezonu, wtedy europejska federacja zdecydowała się na ten krok dopiero od półfinałów. Pierwszy mecz z FK Bodø/Glimt odbędzie się 16 lutego w Norwegii, natomiast rewanż zostanie rozegrany 23 lutego na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Cały czas są dostępne bilety na to spotkanie >>>

Następne mecze

Niedziela 02.04 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin
Sobota 08.04 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Warta Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij