2016-06-21 08:40 Mateusz Szymandera

Ulatowski szefem szkolenia Akademii

Rafał Ulatowski zostanie szefem szkolenia w Akademii Lecha Poznań. To nowa funkcja, której zadaniem będzie koordynowanie i sprawowanie pieczy nad pracą trenerów młodzieżowych. Pracę w Kolejorzu Ulatowski rozpocznie 1 lipca, a umowa została podpisana na 3 lata.

- Szkolenie piłkarzy i wprowadzanie ich do pierwszej drużyny to jedna z najważniejszych sfer naszej działalności - mówi wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski. - Kolejorz jest klubem wielkopolskim, bardzo silnie zakorzenionym w regionie, dla którego pragnienie poczucia dumy z wychowanków jest bardzo ważne. Chcemy, by młodzi absolwenci Akademii trafiali do pierwszego zespołu i takie uczucia wywoływali u każdego kibica pojawiającego się na INEA Stadionie.

Do tej pory funkcja szefa szkolenia w akademii nie funkcjonowała. Została stworzona na potrzeby dalszego rozwoju tej niezwykle istotnej części Klubu i w odpowiedzi na jej potrzeby. Stanowisko to jest powszechne w wielu klubach Bundesligi, istnieje też m.in. w Feyenoordzie Rotterdam, czy FC Basel.

- Dla Rafała Ulatowskiego to nowa rola. Zależy nam na tym, by jego doświadczenie i wiedza służyły trenerom młodzieżowym. Chcemy ich zachęcić do kreatywnego podejścia do zawodu, a nowy szef szkolenia ma dawać im świeże spojrzenie na ich pracę i często prowokować do konstruktywnej dyskusji, której efektem będą sukcesy naszych wychowanków. Zwłaszcza w I drużynie - tłumaczy wiceprezes.

Ulatowski jest trenerem z bogatym doświadczeniem w futbolu seniorskim. Pracował w klubach Ekstraklasy, pierwszej ligi, a także z reprezentacją Polski, w której był asystentem Leo Beenhakkera. - Moim najważniejszym zadaniem będzie inspirowanie szkoleniowców do tego, żeby cały czas podnosili swoje umiejętności. Mam być kimś kto monitoruje ich pracę podczas ich codziennych zajęć, omawia ją i wypracowuje z całym sztabem szkoleniowym Akademii nowe i efektywne rozwiązania - przyznaje Ulatowski, który jest posiadaczem licencji UEFA Pro.

Dla 43-letniego szkoleniowca to powrót do stolicy Wielkopolski. Z Lechem był już związany w przeszłości, gdy był asystentem trenera Czesława Michniewicza. - Bardzo ucieszyłem się z propozycji pracy w Kolejorzu. To jeden z największych klubów w Polsce. Nie bez powodu Akademia Lecha Poznań jest jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą w Polsce - podkreśla.

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij