2019-10-05 16:54 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Tylko remis juniorów młodszych

W sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Lecha Poznań rozegrali pierwszy mecz rundy rewanżowej rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Rywalem po raz drugi w tym sezonie była AP Reissa Poznań, z którą niebiesko-biali tylko zremisowali 2:2. Bramki dla lechitów zdobywali Maksym Czekała oraz Hubert Szulc.

Juniorzy młodsi prowadzeni przez trenera Bartosza Bochińskiego przed rozpoczęciem meczów rewanżowych byli liderem rozgrywek grupy B Centralnej Ligi Juniorów. Drugą turę meczów ponownie rozpoczęli od starcia z AP Reissa Poznań. Pierwszy mecz rozgrywany jeszcze latem w Popowie zakończył się pewnym zwycięstwem młodych piłkarzy Lecha Poznań 4:2. Tym razem niebiesko-biali udali się do Poznania na rewanż z czwartą ekipą w tabeli.

Spotkanie rozpoczęło się nie najlepiej dla lechitów. Już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się napastnik AP Reissa, Mikołaj Witkowski. Niebiesko-biali nie zamierzali zwieszać głów po straconej bramce i wzięli się do zdecydowanych ataków. W 20. minucie futbolówkę w siatce umieścił Hubert Szulc, który po raz pierwszy w tym sezonie od początku spotkania występował z Norbertem Pacławskim. Obaj napastnicy są skuteczni w tym sezonie i trener zespołu naprzemiennie dawał im szansy gry, jednak w tej rywalizacji postanowił wystawić obydwu od razu. Do przerwy rezultat się już nie zmienił i obie drużyny schodziły nie zadowolone.

Druga część spotkania zaczęła się fenomenalnie dla juniorów młodszych Lecha Poznań. Już po kilkunastu sekundach na prowadzenie gości wyprowadził Maksym Czekała. Wydawało się, że lechici kontrolują boiskowe wydarzenia i nic złego nie może się już przytrafić graczom prowadzonym przez trenera Bartosz Bochińskiego. Po dokonanych wielu roszadach w obu składach, pojawiła się szansa dla gospodarzy tej konfrontacji w 80. minucie, którą wykorzystał Jakub Błachowicz i doprowadził do remisu na dziesięć minut przed końcem rywalizacji. Niebiesko-biali próbowali jeszcze powalczyć o trzy punkty, ale wrócili do domów tylko z jednym oczkiem. W dalszym ciągu młodzi zawodnicy Kolejorza są na fotelu lidera mając na koncie po ośmiu meczach 19 punktów.

AP Reissa Poznań – Lech Poznań 2:2 (1:1)

Bramki: (11.) (80.) – Szulc (20.), Czekała (46.)

Lech Poznań: Wiktor Nowicki – Mateusz Stochniałek, Jakub Złoch, Maksymilian Pingot (85. Aleksander Gazda) , Adrian Tymiński (70. Michał Robakiewicz) – Kacper Sommerfeld, Maksym Czekała, Jakub Antczak (80. Igor Kornobis) – Norbert Pacławski (60. Antoni Prałat), Hubert Szulc (68. Filip Wełniak), Filip Karwacki (46. Piotr Uznański)