2014-11-14 00:00 Jakub Szymczak, fot. Adam Ciereszko

Trzech debiutantów, wśród nich jeden Łotysz

W piątkowym treningu Lecha Poznań udział weźmie ośmiu zawodników na co dzień trenujących z zespołami rezerw bądź juniorów starszych. Każdy z tych piłkarzy będzie do dyspozycji trenera Macieja Skorży na sobotnie spotkanie kontrolne z Pogonią Szczecin.

W piątkowym treningu Lecha Poznań udział weźmie ośmiu zawodników na co dzień trenujących z zespołami rezerw bądź juniorów starszych. Każdy z tych piłkarzy będzie do dyspozycji trenera Macieja Skorży na sobotnie spotkanie kontrolne z Pogonią Szczecin.

- Udział ośmiu zawodników w sobotnim sparingu w pewnym stopniu komplikuje nasze przygotowania do niedzielnego meczu z Jarotą, ale pierwszy zespół bezwzględnie ma priorytet. Zdaję sobie sprawę, że dyspozycja zawodników w meczu ligowym może nie być optymalna. Taka jednak jest rola drugiego zespołu i nie mamy zamiaru narzekać - podkreśla trener Lecha II, Patryk Kniat.

W wybranej ósemce znaleźli się Antonijs Cernomordijs (na zdjęciu), Marcin Gawron, Krzysztof Gładosz, Mateusz Klichowicz, Krystian Sanocki, Kamil Szubertowski, Jakub Zagórski oraz Niklas Zulciak. Dla Cernomordijsa, Sanockiego i Zagórskiego mecz z Pogonią będzie pierwszą okazją, by zagrać w seniorskim zespole Kolejorza.

- Jesteśmy zadowoleni, że młodzież może pokazać swoje umiejętności na tle ekstraklasowego przeciwnika. Jest to dla nich bezcenne doświadczenie, które w przyszłości zaprocentuje również piętro niżej - uważa Patryk Kniat.

Wyjątkową postacią w tym gronie jest Cernomordijs. Łotewski obrońca do Lecha trafił latem z BFC Daugava, jednak ze względów proceduralnych nie może zostać zgłoszony do rozgrywek i jesienią raczej już nie zdąży zagrać w oficjalnym meczu Lecha II. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by grał w spotkaniach sparingowych. Tym bardziej, że na treningach drugiej drużyny prezentuje się bardzo dobrze i trener Kniat bardzo na niego liczy.

Następne mecze

Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań
Niedziela 10.12 godz.12:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij