2023-02-20 10:02 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Trybuny we Wronkach otwarte dla kibiców

Stadion Akademii Lecha Poznań we Wronkach po długiej przerwie zostanie otwarty dla publiczności. To oznacza, że kibice będą mogli zasiąść na trybunach już przy okazji meczu eWinner 2. Ligi pomiędzy rezerwami Lecha Poznań a Radunią Stężyca. Pierwszy gwizdek wiosennej inauguracji w niedzielę o godzinie 13:00.

Po raz ostatni niebiesko-biali mogli liczyć na wsparcie trybun w domowych spotkaniach na początku 2020 roku. W kolejnych miesiącach nie było to możliwe ze względu na wybuch pandemii koronawirusa. Kiedy już zagrożenie epidemiczne minęło, we Wronkach rozpoczęte zostały prace przy budowie nowego domu Akademii Lecha Poznań. To uniemożliwiło zapewnienie odpowiednich warunków w zgodzie z wymogami Polskiego Związku Piłki Nożnej związanymi z organizacją meczów na własnym obiekcie. W listopadzie nastąpiło jednak uroczyste otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego, a dział organizacji klubowej akademii dołożył wszelkich starań, by otworzyć swój stadion na pierwsze wiosenne spotkanie o stawkę.

- Z ogromną radością możemy ogłosić, że wracamy z meczami z udziałem publiczności już od samego początku drugiej rundy tego sezonu. Otrzymywaliśmy dużo sygnałów ze strony kibiców, że czekają oni na możliwość wspierania piłkarzy przy okazji domowych spotkań zarówno jeśli chodzi o drugi zespół, jak i drużynę juniorów starszych, która także rozgrywa je we Wronkach. Niezbędne ku temu było jednak dostosowanie infrastruktury oraz zapewnienie całego zaplecza organizacyjnego. Zdawaliśmy sobie sprawę ze strategicznego charakteru inwestycji, jaką stanowiła dla nas budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego. Teraz, gdy już jesteśmy po jego oddaniu do użytku, mieliśmy zielone światło na działania przygotowujące nas do podjęcia kibiców we Wronkach - tłumaczy kierownik działu organizacji Akademii Lecha Poznań, Hubert Nowacki.

Wejście na wiosenne domowe spotkania rezerw jest biletowane, a wejściówki w cenie dziesięciu złotych będzie można zakupić za pośrednictwem klubowej strony biletowej oraz przed meczami w kasie we Wronkach od ulicy Rzecińskiej. Wstęp na domowe starcia juniorów starszych w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów będzie wolny. Pierwszy pojedynek drugiego zespołu Kolejorza odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00, gdy piłkarze trenera Artura Węski podejmą Radunię Stężyca.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij