2021-09-08 11:22 Adrian Gałuszka , fot. Dawid Szafraniak

Trwają prace we Wronkach

Budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego oraz symulatora skills.lab idzie pełną parą. Działania nad strategiczną inwestycją Lecha Poznań współfinansowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu przebiegają do tej pory zgodnie z planem, a ich efekty we wronieckiej części akademii… coraz bliżej.

Charakterystyczny gmach nowoczesnego symulatora skills.lab wyrósł za jedną z bramek głównej płyty we Wronkach już kilka tygodni temu. Z każdym dniem rośnie natomiast konstrukcja Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym w ubiegłych dniach zamknięty został parter. Prace idą - co widać z zewnątrz gołym okiem - w bardzo szybkim tempie i termin oddania obu wyżej wymienionych budynków pozostaje niezagrożony. To tyle tytułem wstępu, oddajmy jednak głos specjalistom, a konkretnie kierownikowi budowy, Bartoszowi Strzeszyńskiemu.

- W chwili obecnej na budynku symulatora sportowego w części wysokiej kończymy wszystkie przewidziane tam prace i przygotowywujemy ten obszar pod montaż systemu treningowego Skills Lab. Ponadto w części socjalnej i techniczno-magazynowej trwają intensywne prace instalacyjne oraz wykończeniowe. Zakończyliśmy montaż stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych oraz bramy. Trwa montaż kolejnego etap elewacji. Na budynku Centrum Badawczo Rozwojowego zakończyliśmy wznoszenie ścian nośnych parteru na części A oraz B. Strop nad parterem części A jest wykonany. W najbliższy czwartek planujemy wykonać strop nad parterem w części B. Jednocześnie trwa wznoszenie ścian murowanych pierwszego piętra części A. Tam strop planujemy rozpocząć w połowie września - opisuje przedstawiciel generalnego wykonawcy inwestycji, firmy Projprzem Budownictwo.

Michał Kokotek z Akademii Lecha Poznań podkreśla z kolei fakt, że ciągłe, regularne postępy na placu budowy we Wronkach stanowią efekt odpowiedniego planowania. - Harmonogram prac został tak stworzony, żeby wszelkie działania mające miejsce obecnie umożliwiły w jak najkrótszym czasie montaż serca budynku skills.lab, czyli samego symulatora. Jednocześnie cieszymy się z tego, że dobra współpraca między generalnym wykonawcą, a resztą podmiotów zapobiega jakimkolwiek opóźnieniom na budowie - mówi kierownik działu organizacji akademii.

Następne mecze

Piątek 22.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock
Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij