2022-06-27 15:14 Maciej Henszel, Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Treningi krótsze, ale bardziej intensywne

Piłkarze Lecha Poznań powoli kończą zgrupowanie w Opalenicy. Przez miniony tydzień mieli okazję poznać się i popracować z nowym trenerem, Johnem van den Bromem. Jak wrażenia zawodników? Wszyscy podkreślają przede wszystkim zmiany związane z długością treningów i intensywnością pracy podczas nich.

Zarówno poprzedni szkoleniowiec, Maciej Skorża, jak i van den Brom preferują ofensywny styl gry. Taktycznie różnią się w szczegółach, ale też nieco inaczej planują treningi. Holender np. wprowadził w ubiegły tygodniu bieganie o godzinie 7.30, czyli jeszcze przed śniadaniem. A jak to wyglądało, jeśli chodzi o pracę na boisku. - Mi się bardzo podobają. Mamy tylko chwilę rozgrzewki i pracy z trenerami przygotowania motorycznego, a potem już wszystko robimy z piłkami. I to jest super. Jest też ogromna intensywność. Zajęcia nie są długie, ale bardzo intensywne. Wszystko odbywa się w trakcie gierek - mówi pomocnik Kolejorza, Filip Marchwiński. - Jest duży nacisk na szybką grę. Wszystkie odbywają się na małej przestrzeni, jest mniej kopania długich piłek. Mamy wielką radość z gry, to nam, piłkarzom musi się bardzo podobać - dodaje Radosław Murawski, inny z graczy środkowej linii mistrzów Polski.

Co ważne, sztab szkoleniowy stara się również bardzo mocno dbać o atmosferę w ekipie. - Atmosfera jest bardzo dobra. Wiadomo, wygraliśmy ekstraklasę, a wyniki zawsze budują klimat wokół drużyny. Ale to nie jest tak, że na treningach tylko się uśmiechamy do siebie, jak trzeba to umiemy też podostrzyć w trakcie gierek. I o to właśnie chodzi, także nie musicie się martwić w tym aspekcie - uśmiecha się lechita, kiedy jest pytany o ten aspekt przez dziennikarzy. - Wiadomo, że treningi z piłkami to jest radocha. Te bez piłki nie sprawiają tyle frajdy, wiemy że musimy czasami taką pracę wykonać, ale to co lubimy i umiemy robić, to jednak mieć piłkę przy nodze - dorzuca młody stoper Maksymilian Pingot.

Marchwiński też podkreśla, że ważnym elementem jest to, że każde ćwiczenie ma stawkę. - Zawsze gramy o coś i rywalizujemy ze sobą, to jest takie budowanie mentalności zwycięzcy, nawet w treningu. Potem ma to się przełożyć na mecze - mówi 20-latek z Kolejorza. Zmęczenie to słowo, które często używają piłkarze w okresie przygotowawczym, tutaj nie jest inaczej. I nie może być, bo pracę trzeba wykonać. - Zmęczenie jest, ale nie jest to żadna wymówka dla nas. Jest nowy trener, troszeczkę czasu potrzeba, żeby się poznać, zgrać i poprawić te elementy, na których nowemu trenerowi szczególnie zależy - podsumowuje Marchwiński.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij