2018-07-22 20:17 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Trenerzy po meczu Wisła Płock - Lech

Zadowolony z zaangażowania zespołu i walki do ostatnich minut był trener Lecha, Ivan Djurdjević. Poznaniacy wygrali z Wisłą Płock na inaugurację sezonu, a decydującą bramkę zdobyli na kilka minut przed końcem spotkania. Zapraszamy do poznania pomeczowych opinii trenerów obu drużyn.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

- Dla nas to był bardzo ważny mecz. Gdy zaczyna się liga, to zawsze chcesz ją dobrze zacząć. W pierwszych piętnastu minutach graliśmy bardzo słabo i bojaźliwie. Z upływem czasu było lepiej. Zdobyliśmy bramkę, ale ona zamiast nam dać spokój, spowodowała, że graliśmy nerwowo. Mieliśmy oczywiście dobre momenty. Często musieliśmy gonić piłkę, a Wisła stwarzała sobie sytuacje bramkowe. Jasiu bronił jednak dobrze i kilka razy nas przed przerwą uratował. Mogliśmy lepiej wykorzystywać kontrataki. Nie zrobiliśmy tego. Wiedzieliśmy, że po przerwie Wisła wyjdzie na nas wyżej i będzie grała pressingiem. Chcieli zdobyć bramkę i im się to udało. U nas kilku zawodników chciało wziąć na siebie ciężar gry i przeprowadzić akcję indywidualną, ale to nam się nie udawało. Wyglądało to bardzo słabo. Pod koniec meczu Wisła zdobyła bramkę po takiej akcji, że już w jej trakcie czuliśmy na ławce, że ją stracimy. Walczyliśmy jednak do końca i to jest najważniejsze. Pomimo zmęczenia nikt się nie poddał, nie było żadnych skurczy. Wszyscy wytrzymali cały mecz, ale przed nami wciąż dużo pracy.

Dariusz Dźwigała (trener Wisły Płock):

- Uważam, że zagraliśmy dobre spotkanie. Przede wszystkim w drugiej połowie. W pierwszej to było wyrównane spotkanie. Zabrakło nam przed przerwą agresywnego doskoku i odbioru piłki. Uczulaliśmy też piłkarzy na stałe fragmenty gry, a po nim straciliśmy bramkę. Przytrafił nam się błąd w komunikacji. Trzeba pochwalić reakcję zespołu po przerwie. Graliśmy wyżej i agresywniej. Ryzykowaliśmy w ten sposób grę jeden na jeden obrońców z napastnikami Lecha. Mieliśmy bardzo dużo odbiorów, szybciej graliśmy na bokach i tam też stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe. W kilku momentach zabrakło nam dokładności. Dochodziliśmy do sytuacji, ale zabrakło nam tej dokładności. Chciałem pochwalić zespół za determinację i dążenie do zwycięstwa przy wyniku 1:1.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij