2018-10-27 23:17 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Trenerzy po meczu Pogoń - Lech

Lech Poznań przegrał w Szczecinie z Pogonią 0:3. W odmiennych nastrojach na pomeczowej konferencji prasowej byli Kosta Runjaić oraz Ivan Djurdjević, trenerzy obu drużyn.

Kosta Runjaić (trener Pogoni Szczecin)

Myślę, że wszyscy wydzieliśmy bardzo dobry mecz. Przez 90 minut graliśmy lepiej, nie chcę powiedzieć, że dominowaliśmy, ale graliśmy lepiej. Zrealizowaliśmy wszystko tak jak sobie zaplanowaliśmy. W pierwszej połowie faktycznie mieliśmy dwie sytuacje, które zostały wyjaśnione przez Matynię, mieliśmy trochę szczęścia. Natomiast to zwycięstwo było wysoce zasłużone. Myślę, że graliśmy bardzo dobrze. Z przyjemnością, z radością. Myślę, że z tego będą się również cieszyć nasi kibice. Jesteśmy super szczęśliwi. Cieszę się, że wszyscy są zdrowi, nikt nie ucierpiał.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań)

Dzisiaj przegrywamy 0:3, dla nas to bardzo bolesna porażka. Wstyd mi, jak gramy na wyjeździe, przyjeżdża tylu ludzi, jeździ za nami i musi oglądać taki mecz w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy lepiej ten mecz, mieliśmy swoje okazję na 1:0, którą musimy wykorzystać - ale jej nie wykorzystaliśmy. Graliśmy w pierwszej połowie pod wiatr, mieliśmy problem z wybijania piłki od bramkarza. Pogoń z upływem czasu grała lepiej, rosła. Jeżeli chodzi o pierwszą połowę, to jeszcze mieliśmy kilka argumentów. Na tym się kończy nasza gra. Drugiej połowy nawet nie ma co komentować, bo nas nie było.