2018-08-12 20:12

Trenerzy po meczu Lech - Zagłębie Sosnowiec

W odmiennych nastrojach po spotkaniu byli szkoleniowcy obu drużyn. Trener Zagłębia Sosnowiec pogratulował Lechowi okazałego zwycięstwa, z kolei szkoleniowiec Kolejorza powiedział, że jego zespół - przed czwartkowym spotkaniem eliminacji Ligi Europy - musi jeszcze poprawić kilka błędów.

Dariusz Dudek (trener Zagłębia Sosnowiec):

Chciałem podziękować za dobrą naukę. Gratuluję Lechowi zwycięstwa, bo było widać, że to drużyna, która reprezentuje nas w europejskich pucharach. Jeśli chodzi o nasz zespół - patrząc na przebieg spotkania, to wynik za wysoki, Lech wykorzystał praktycznie wszystkie okazje, które stworzył. My z kolei nie byliśmy w stanie wykorzystać naszych szans. Grając z takimi zespołami i mając jedną, dwie sytuacje, to trzeba umieć je wykorzystać. Dzisiaj mieliśmy ich zdecydowanie więcej, ale nie strzeliliśmy ani jednego gola. Powtórzę jeszcze raz: Lech jest doświadczoną drużyną, jeszcze raz gratuluję zwycięstwa.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Ten mecz był bardzo dziwny. Wysoki wynik mógł być zupełnie inny z powodu złej organizacji w naszej defensywie. Uważam, że broniliśmy bardzo źle. Po części wynikało to też z nowego ustawienia, bo nie graliśmy na dwóch napastników, ale na jednego i dwóch zawodników ofensywnych "podwieszonych" pod nim. Pojawiło się też zmęczenie po dotychczasowych meczach, niektórzy zawodnicy potrzebowali odpoczynku, chociaż nie chcieli i zdecydowaliśmy się rotować składem.

Mogliśmy stracić kilka bramek przez brak koncentracji w linii obrony. Na szczęście Jasmin Burić był dziś na posterunku, a w kilku innych sytuacjach obrońcy zdążyli dobrze zareagować. Mając w pamięci czwartkowy mecz zdajemy sobie jednak sprawę, że są elementy do poprawy. Co do organizacji ofensywnej, tutaj działało wszystko dobrze. Chcieliśmy spróbować innego ustawienia: jeden napastnik i dwóch szybkich zawodników podwieszonych pod snajperem. Musimy dalej pracować, mamy jeszcze wiele rzeczy do poprawy. Pogratulować mogę wysokiego zwycięstwa, ale musimy uważać na błędy, które nie mogą się przydarzyć.

Następne mecze

Sobota 23.02 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Niedziela 03.03 godz.18:00
Lech Poznań
vs |
Arka Gdynia

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij