2018-07-12 22:58 Lilianna Szymczak , fot. Adam Ciereszko

Trenerzy po meczu Lech - Gandzasar

Lech Poznań okazał się lepszy od zespołu z Armenii i wygrał pierwsze spotkanie I rundy eliminacji do Ligi Europy. Na pomeczowej konferencji prasowej, trener Kolejorza, Ivan Djurdjević powiedział, że drużyna cały czas się zgrywa i dalej będzie ciężko pracować, by w kolejnych spotkaniach wyglądać lepiej.

Ashot Barseghyan (trener Gandzasan Kapan):

Sytuacja, kiedy w pierwszym kwadransie gry traci się dwa gole, miała na nas wpływ. Pierwsza bramka była bardzo ładna, z kolei przy drugiej, nie wiem czy był rzut karny. Oczywiście to nie jest tajemnica, że Lech to silna drużyna. Rywale grali dobrze, grali szybko. My staraliśmy się im dorównać i myślę, że pod względem przygotowania fizycznego, udało to się nam. Wiedzieliśmy jak będą grać, bo widzieliśmy już wcześniej drużynę Lecha. Są tutaj gracze kreatywni, co potwierdziło dzisiejsze spotkanie.

Naszym zadaniem była dobra obrona i wykorzystywanie kontrataków. Mieliśmy swoje okazje jeszcze przed stratą pierwszej bramki. Oczywiście Lech też stwarzał sobie sytuacje i w każdej chwili mógł strzelić kolejne gole.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Pierwszy mecz po dość długim okresie przygotowawczym, rozpoczął się dla nas dobrze. Byliśmy skoncentrowani, wiedzieliśmy, że rywal będzie czekał na swoje okazje z kontrataku. Po prowadzeniu 2:0 zazwyczaj zdarza się zlekceważyć zespół, stracić koncentrację. Przeciwnik nie miał już wtedy nic do stracenia. Stracili tylko dwie bramki i pokazali, że nie są tacy słabi. Jest to pierwszy mecz po okresie przygotowawczym, drużyna się jeszcze zgrywa. Mieliśmy wiele sytuacji, mogliśmy wygrać zdecydowanie wyżej, ale mogliśmy też stracić kilka bramek. To są te rzeczy, nad którymi musimy popracować i w następnych meczach wyglądać lepiej.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij