2018-07-29 19:59 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Trenerzy po meczu Lech - Cracovia

W odmiennych nastrojach po spotkaniu byli szkoleniowcy obu drużyn. Trener Cracovii, Michał Probierz po nieudanym początku sezonu wierzy w odbudowę swojej drużyny, z kolei opiekun Lecha Poznań był zadowolony szczególnie z pierwszych trzydziestu minut spotkania.

Michał Probierz (trener Cracovii):

Kolejny cios w tym tygodniu, w bardzo burzliwym tygodniu. W początkowej fazie meczu wyszliśmy niepewnie, co wykorzystał Lech. Rywal był bardziej pewny siebie, szczególnie po strzeleniu gola. Później stworzyliśmy sobie sytuacje, których jednak nie wykorzystaliśmy. Na takim terenie nie wykorzystać karnego, to trudno o korzystny wynik. Chcieliśmy wyczekać swój moment, ale druga bramka Lecha ustawiła to spotkanie. Za łatwo oddaliśmy piłkę, a urazy, które mieliśmy w tygodniu wymusiły zmiany.

Są to bolesne ciosy, które dostaliśmy, ale od tego jest trener, żeby wzmocnić zespół. Po dwóch wyjazdach, trzecie spotkanie w końcu gramy u siebie i musimy wierzyć w zwycięstwo. Nie tak wyobrażaliśmy sobie początek sezonu, ale wypadło nam trzech, czterech zawodników, których zmieniliśmy młodymi, a oni niedawno przegrali z Lechem walkę o mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Zaczęliśmy bardzo dobrze mecz, wyszliśmy skoncentrowani na boisko. 30 minut bardzo dobrej gry, a potem rozluźnienie, może nawet zlekceważenie niektórych zawodników, na co zresztą uczulaliśmy przed spotkaniem i w jego przerwie. Ostatnie 10-15 minut pierwszej połowy było słabsze, co poskutkowało rzutem karnym dla Cracovii, z którego skutecznie się wybroniliśmy. Mieliśmy więcej szczęścia w tym słabszym okresie.

W drugiej połowie wyszliśmy skoncentrowani, ale z czasem było widać zmęczenie w nogach. Nikogo nie łapały jednak skurcze i nikt nie chciał zmiany. W ostatnich 10 minutach znowu mieliśmy problem. Przeciwnik miał wiele rzutów rożnych i autów, po których stwarzali zagrożenie. Chcieliśmy bardziej utrzymywać się przy piłce, ale nie udało nam się to. Zespół wytrzymał jednak presję przeciwnika, wygraliśmy 2:0.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij