2018-08-19 20:44

Trenerzy po mecz Lech - Wisła Kraków

W odmiennych nastrojach po spotkaniu byli szkoleniowcy obu drużyn. Maciej Stolarczyk trener Wisły Kraków pogratulował swoim zawodnikom wyjazdowego zwycięstwa na bardzo trudnym terenie. Z kolei opiekun Kolejorza, Ivan Djurdjević uważa, że taki wynik będzie nauką dla drużyny.

Maciej Stolarczyk (trener Wisły Kraków):

Cieszymy się z tego zwycięstwa, wyjazdowego zwycięstwa. Myślę, że to był mecz, który mógł się podobać kibicom. Było wiele sytuacji bramkowych. Chciałbym pogratulować moim piłkarzom, szczególnie im, bo przegrywając przy Bułgarskiej 2:0, zakończyli spotkanie okazałym zwycięstwem.

Nie ma co ukrywać, że Lech jest drużyną klasową, z wieloma indywidualnościami. Dało się odczuć, że rywal grał w czwartek mecz. Chcieliśmy wykorzystać zmęczenie lechitów i zminimalizować miejsce dla tych przestrzeni, które zostawały w pierwszej połowie. To, co sobie zakładaliśmy przed tym spotkaniem, wykonaliśmy w stu procentach. Możemy teraz się cieszyć. Jeszcze raz gratuluję zespołowi tego zwycięstwa.

Ivan Djurdjević (trener Lecha Poznań):

Przykro nam i gratulacje dla Wisły Kraków, która zrobiła wielką rzecz. Walczyli mocno, przegrywając 0:2 i ostatecznie wygrali. Wiedzieliśmy, że rywal będzie atakował bokami, chcieliśmy wzmocnić te strony. Wiedzieliśmy jak gra rywal, ale mimo wszystko chcieliśmy od początku zagrać bardzo ofensywnie, co na początku nam się udało. Zaryzykowałem ofensywną grą i ustawieniem Kamila Jóźwiaka na wahadle. Mogliśmy prowadzić 3:0, jednak zabrakło trochę skuteczności.

Jedno wielkie przepraszam dla tych ludzi, którzy byli dziś na stadionie. Powiedziałem w szatni, że nie możemy w takich sytuacjach zachowywać się jak juniorzy, a to właśnie zrobiliśmy. Nie może być miejsca na brak koncentracji. Może czwartkowy mecz wpłynął na nas, ale prowadziliśmy 2:0. Pierwszą połowę mieliśmy pod kontrolą, Wisła fragmentami atakowała. Druga połowa była fatalna, rywal doprowadził do remisu, potem wyszedł na prowadzenie i nie było czym atakować. Dzisiaj jest dla nas smutny dzień. Wiedziałem, że przyjdzie słabszy moment.

To nauczka dla nas, że nie ma meczów wygranych i trzeba grać do końca. Nie ma meczów łatwych, nie można grać 20-30 minut. Trzeba grać do końca z koncentracją i pełnym zaangażowaniem. Nadal uważam, że pomimo błędów, to zespół bardzo wartościowy, który chce pracować.