2022-06-22 12:01 Adrian Gałuszka , fot. Karol Mędak

Trener Węska na dłużej w Kolejorzu

Trener Artur Węska na dłużej w Lechu Poznań. Szkoleniowiec, który od półtora roku prowadzi drugi zespół Kolejorza, związał się z klubem nową umową, która obowiązywać będzie przez dwa najbliższe sezony. - Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę z Arturem nie tylko z tego względu, że to jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w naszym kraju. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy potwierdził, że potrafi świetnie pracować z młodymi zawodnikami i tym samym przyczynił się do usprawnienia procesu wprowadzania ich do seniorskiej piłki - mówi dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Podczas zakończonych rozgrywek rezerwy niebiesko-białych zajęły pod wodzą 33-letniego szkoleniowca siódme i tym samym najwyższe miejsce w swojej historii występów na szczeblu centralnym. To był pierwszy pełny sezon na ławce Lecha tego opiekuna, który zasiadł na niej na początku ubiegłego roku. Już w debiutanckiej rundzie mimo niełatwej sytuacji udało mu się utrzymać swoją drużynę w eWinner 2. Lidze. Progres w postawie młodych lechitów jest więc widoczny, ale jak twierdzi sam zainteresowany, cały czas ma wraz ze swoim sztabem nadzieję na więcej.

- W pierwszej kolejności chciałbym podziękować za dalsze zaufanie dyrektorom oraz prezesom. Chęć kontynuowania tej pracy jest obopólna i nie ukrywam, że dogadani w tej sprawie byliśmy od dłuższego czasu. To dla mnie budujące, że ludzie, którzy mnie zatrudniali w dalszym ciągu we mnie wierzą i dążą do tego, żebyśmy kontynuowali współpracę. Zrobię wszystko, żeby po udanym półtorarocznym okresie także i kolejne dwa lata były dla nas jak najbardziej owocne - opisuje trener Węska.

Minione półtora roku przyniosło blisko dwadzieścia debiutów wychowanków Kolejorza w dorosłym futbolu. Wprowadzanie ich do drugiej ligi nie było jednak celem samym w sobie, bowiem udało się je połączyć z coraz to lepszymi wynikami całej drużyny. Nie dziwi więc, że i dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel nie kryje radości z parafowania nowego kontraktu z tym szkoleniowcem. - Bardzo cieszymy się na dalszą współpracę z Arturem nie tylko z tego względu, że to jeden z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia w naszym kraju. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy potwierdził, że potrafi świetnie pracować z młodymi zawodnikami i tym samym przyczynił się do usprawnienia procesu wprowadzania ich do seniorskiej piłki. Szybko zaaklimatyzował się w naszym środowisku i zdążył poznać specyfikę pracy trenera w drugim zespole Lecha Poznań. Liczymy na jego rozwój oraz wymierne efekty tego w postaci kolejnych graczy zasilających naszą pierwszą drużynę i dalszych dobrych wyników w drugiej lidze - mówi jeden z szefów klubu.

Druga drużyna Lecha Poznań rozegrała z trenerem Węską na ławce łącznie 56 meczów, osiągając przy tym w lidze średnią 1,47 punktu na mecz. Oprócz tego niebiesko-biali wywalczyli w zakończonej kampanii awans do drugiej rundy Fortuna Pucharu Polski. Najbliższe rozgrywki w eWinner 2. Lidze rozpoczną oni w weekend, 16-17 lipca wyjazdowym spotkaniem z Wigrami Suwałki.

Następne mecze

Wtorek 05.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Karabach Agdam
Sobota 09.07 godz.20:10
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij