2021-09-17 10:44 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Trener Makowski z przeszłością w Wiśle

Lech Poznań w piątkowy wieczór (godzina 20:30) zmierzy się na stadionie przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków. Z tym klubem związanych było kilku członków sztabu szkoleniowego Kolejorza, w tym Wojciech Makowski, czyli asystent trenera Macieja Skorży i analityk.

Pochodzi on z Krakowa, choć głównie kojarzony jest z pracy w Rakowie Częstochowa, gdzie spędził ostatnie cztery lata przed przyjściem tego lata na Bułgarską. - Przede wszystkim to jestem profesjonalistą i poświęcam się w pełni pracy w tym miejscu, gdzie aktualnie jestem - zaznacza na początku trener Makowski. - Rzeczywiście, pracowałem kiedyś rok w akademii Wisły Kraków. Na początku byłem asystentem w drużynie U-17 i prowadziłem samodzielnie grupę dziesięciolatków. Potem zostałem pierwszym szkoleniowcem drużyny do lat 17. I przy okazji współpracowałem także na zasadzie wolontariatu z pierwszą drużyną przy analizach - wylicza swoje zajęcia przy Reymonta.

Mistrzostwa kraju z Białą Gwiazdą zdobywał jako trener Maciej Skorża. Było to w 2008 oraz 2009 roku. Jego asystentem był wówczas Rafał Janas, który pracuje również teraz w Kolejorzu. Piłkarzem Wisły był z kolei Dariusz Dudka, który także jest w tym momencie w sztabie szkoleniowym poznańskiego klubu. Jako ostatni w ekipie najbliższego przeciwnika pracował właśnie Makowski. Dlatego będzie miał dzisiaj wieczorem okazję spotkać znajomych.

- Patryk Plewka był moim zawodnikiem w zespole do lat 17. Ale krótko, bo poszedł szybko do kategorii wyżej ze względu na to, że był wyróżniającą się postacią w młodej Wiśle. Analitykiem jest teraz Dominik Dyduła, z którym także miałem okazję współpracować. No i w ataku biega Felicio Brown-Forbes, z którym znam się z Rakowa - opowiada Makowski.

Wielkim fanem Cracovii jest szkolący poznańskich bramkarzy Maciej Palczewski. Dlatego obaj często przekomarzają się i trener Makowski jest zaczepiany w temacie Wisły. - Ale to taka zdrowa szyderka, typowa dla piłkarskiej szatni. Normalna sprawa. Nie przeszkadza nam to zupełnie w codziennej pracy trenerskiej - podsumowuje asystent trenera i analityk Kolejorza.

Następne mecze

Piątek 22.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock
Wtorek 26.10 godz.13:30
Unia Skierniewice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij