2022-07-29 10:52 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Trampkarze trenują od poniedziałku

Trampkarze Lecha Poznań przygotowują się od poniedziałku do nowego sezonu w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15. Drużyna trenera Damiana Sobótki będzie w najbliższych rozgrywkach bronić tytułu mistrzowskiego, ale zanim przystąpi do ligowej rywalizacji, czekają ją dwa sparingi oraz prestiżowy turniej Bican Cup.

Niebiesko-biali to aktualni mistrzowie Polski w swojej kategorii wiekowej, a w ubiegłej kampanii zwyciężali w grupie B Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zarówno jesienią, jak i wiosną. Format tych rozgrywek nie ulega zmianie także w tym sezonie, a to oznacza, że podczas nadchodzącej rundy młodych lechitów czeka czternaście meczów o stawkę. Do nich jednak zespół szkoleniowca Sobótki przystąpi w znacznie odmienionym składzie, ponieważ ogromna większość mistrzowskiej ekipy zasiliła już szeregi juniorów młodszych Kolejorza. W ich miejsce w trampkarzach zameldowali się gracze z poznańskiej części Akademii Lecha Poznań oraz zawodnicy pozyskani z innych klubów. To sprawia, że pierwsze tygodnie ich pracy we Wronkach mają charakter mocno adaptacyjny.

- Końcówkę lipca i sierpień stawiamy pod kątem adaptacji sporej części chłopaków w nowym otoczeniu. W okresie wakacyjnym planujemy dla zawodników dwa wyjazdy do domów, by mogli dłużej poprzebywać z nami i w swoim gronie we Wronkach, lepiej się tu zaaklimatyzowali. Pierwsze tydzień upłynął pod znakiem treningów wprowadzających, a od niedzieli po powrocie naszych graczy z różnych inicjatyw PZPN-u będziemy w komplecie. W kolejnym mikrocyklu przygotowujemy się już więc do Bican Cup w Pradze w pełnym składzie – opisuje opiekun trampkarzy.

W sobotę jego podopiecznych czeka pierwsze przetarcie w postaci rozgrywanego w Poddębicach sparingu z Jagiellonią Białystok. Tydzień później lechici wezmą udział w silnie obsadzonym Bican Cup w Pradze, natomiast jako próba generalna przed wznowieniem Centralnej Ligi Juniorów posłuży im mecz kontrolny z rówieśnikami z Herthy BSC. Inauguracja zmagań o punkty planowania jest na weekend 20-21 sierpnia.

Plan przygotowań trampkarzy Lecha Poznań:

26 lipca – start przygotowań
30 lipca – Lech Poznań U-15 – Jagiellonia U-15
6-7 sierpnia – turniej Bican Cup
18 sierpnia – Lech Poznań U-15 – Hertha BSC U-15
20-21 sierpnia – start Centralnej Ligi Juniorów do lat 15

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij