2023-05-09 14:56 Adrian Gałuszka , fot. Adam Jastrzębowski

"Towarzyszy nam duży entuzjazm"

- Bardzo ważnym z naszej perspektywy jest fakt ogromnego entuzjazmu, który nam towarzyszy. To oczywiście wiąże się walką o mistrzostwo Polski i daje nam sporo energii w codziennej pracy - mówi trener juniorów starszych Lecha Poznań, Bartosz Bochiński. Przed liderem Centralnej Ligi Juniorów tylko cztery spotkania do zakończenia rozgrywek, a w pierwszym z nich niebiesko-biali podejmą w niedzielę zamykającą stawkę Miedź Legnica.

Po dwóch niepowodzeniach z Wisłą Kraków (1:3) oraz Legią Warszawa (0:2) lechici zmierzyli się w miniony weekend ze świetnie dysponowaną Pogonią Szczecin. Drużyna Kolejorza obroniła po tej kolejce pierwszą lokatę dzięki wynikowi 1:1, a bezpośredni konkurenci nie zdołali zbliżyć się do niej w tabeli. W bezpośrednim pojedynku Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze padł remis, natomiast Raków Częstochowa uległ w Białymstoku Jagielloni 2:5. Jak podkreśla szkoleniowiec niebiesko-białych, korespondencyjna rywalizacja ma oczywiście spore znaczenie w kontekście końcowych rozstrzygnięć Centralnej Ligi Juniorów, ale jego podopieczni chcą koncentrować się w pierwszej kolejności na swoim każdym kolejnym spotkaniu. Jeśli będą wychodzić zwycięsko z najbliższych meczów, nie będą musieli oglądać się na nikogo.

- Poczynając od treningów przez rozmowy czy na odprawach kończąc robimy wszystko, by skupiać się przede wszystkim na najbliższym przeciwniku. Bardzo ważnym z naszej perspektywy jest fakt ogromnego entuzjazmu, który nam towarzyszy. To oczywiście wiąże się walką o mistrzostwo Polski i daje nam sporo energii w codziennej pracy. Nie chcemy dać się przy tym uśpić, więc z powodu zajmowania pozycji lidera nie popadamy w hurraoptymizm - opisuje nastawienie przed finalną fazą zmagań trener Bochiński.

Przed jego zespołem idealna okazja do powrotu do wygrywania, ponieważ do Wronek w ramach najbliższej serii gier zawita ostatnia w tabeli Miedź Legnica, która już pożegnała się z najwyższym szczeblem młodzieżowym w kraju. To jednak ekipa, która potrafiła wiosną zaskoczyć znacznie wyżej notowanych rywali, a na stratę punktów Lech bardzo nie chce sobie. - Dla nas to bez znaczenia, czy gramy z drugim, dziesiątym czy szesnastym zespołem w tabeli. Na tę chwilę bardziej istotny jest kontekst rywalizacji, a jeśli chcemy na koniec rozgrywek być na czele stawki, to takie podejście będzie nam najbliższe i jedyne słuszne. Wiemy, że trzeba wyjść na boisko i zrealizować przeciwko Miedzi swoje określone cele - podkreśla opiekun juniorów starszych Kolejorza.

W jego szeregach obejrzeliśmy w sobotę w Szczecinie debiutującego na tym poziomie, urodzonego w 2008 roku Sammy’ego Dudka oraz skrzydłowego Bartłomieja Juszczyka, który wrócił do pełni sił po kontuzji. Pod kątem personalnym i szkoleniowym nie brakuje więc powodów do optymizmu i nie dziwi, że ostatnich czterech meczów o punkty wyczekuje się w najstarszej juniorskiej drużynie Lecha Poznań z niecierpliwością. - To samo tyczy się nie tylko powrotu Bartka czy debiutu Sammy’ego, ale także szansy, którą otrzymali w rezerwach Igor Brzyski i Michał Gurgul oraz Kuba Antczak w ekstraklasie. Towarzyszy nam w związku z tym przyjemny dreszczyk emocji, bo ten aspekt szkoleniowy odgrywa w naszej codziennej pracy niebagatelną rolę - nie ukrywa jej szkoleniowiec.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij