2017-05-23 17:11 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Testy wysiłkowe lechitów

Sztab szkoleniowy przygotowuje się do zbliżającego się okresu przygotowawczego. We wtorek piłkarze wzięli udział w testach wysiłkowych, których wyniki pozwolą kontrolować obciążenia treningowe.

Lechici w obecnym sezonie rozegrają jeszcze dwa spotkania. W najbliższą niedzielę z Wisłą Kraków i tydzień później z Jagiellonią Białystok. We wtorek po jednym dniu przerwy piłkarze wrócili do treningów. Zamiast standardowej jednostki treningowej, czekał ich wysiłek związany z bieganiem.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy. W tych grupach biegali według protokołu testowego prof. Zbiegniewa Jastrzębskiego. W treningu wzięli udział wszyscy piłkarze Kolejorza. Wśród nich byli m.in. Maciej Wilusz, Szymon Pawłowski czy Tomasz Kędziora.

Testy były przeprowadzone przez trenerów przygotowania fizycznego - dr Martina Mayera oraz Andrzeja Kasprzaka. - Test polega na pokonywaniu okrążeń w wyznaczonym czasie. Na podstawie wyników testu wysiłkowego wyznaczamy szereg parametrów fizjologicznych takich jak tętno maksymalne, progowe czy prędkość progowa - przyznaje Kasprzak.

Przeprowadzone testy pomagą zindywidualizować trening. Wyniki testu są ważne dla sztabu szkoleniowego, ponieważ pomogą zaplanować i kontrolować obciążenia treningowe dla piłkarzy podczas zbliżającego się dużymi krokami okresu przygotowawczego.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:30
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij