2020-03-30 17:17 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

"Tęsknimy za grą"

Minęły już dwadzieścia dwa dni od ostatniego meczu Lecha Poznań w PKO Ekstraklasie. Reszta kolejek jak na razie została odwołana z powodu zagrożenia epidemicznego na terenie całego świata. Piłkarze Lecha Poznań tęsknią już za boiskami, ale również zgodnie podkreślają, że dla dobra wszystkich powinniśmy solidarnie zostać w swoich domach.

8 marca 2020 roku Lech Poznań zremisował z Wisłą Kraków. Mecz odbył się przy wypełnionych trybunach i nic jeszcze nie zwiastowało nadchodzących wydarzeń. Od blisko dwóch tygodni zawodnicy, sztab szkoleniowy i pracownicy Kolejorza przeszli na tryb pracy zdalnej z powodu pandemii koronawirusa. – Dla nikogo nie jest to łatwy czas, kiedy musimy siedzieć w domu i tak naprawdę się z niego nie ruszać. Bardzo tęsknię za grą w ekstraklasie, ale przestrzegajmy tego, co mądrzejsi od nas ludzie ustanawiają. Wtedy wrócimy do swoich zajęć i pasji – przyznaje Tymoteusz Puchacz.

„Puszce” wtóruje również kapitan Kolejorza Thomas Rogne. – Tak samo nie mogę doczekać się tego, żeby zobaczyć stadion i grać w meczach, dzięki czemu będę mógł widzieć naszych kibiców przy Bułgarskiej. Wszyscy jednak musimy się dostosować do obecnej sytuacji oraz słuchać zaleceń – tylko tak to pokonamy – mówi środkowy obrońca Lecha Poznań. Swój apel w tej sprawie ma również Kamil Jóźwiak. - Chcielibyśmy wrócić jak najszybciej do rozgrywek, niestety sytuacja jest jaka jest i musimy na tą chwilę nie wychodzić niepotrzebnie na zewnątrz. Pamiętajmy o wszystkich osobach, które może to dotknąć, a przede wszystkim zostańmy w domach. Wierzę, że sytuacja szybko się poprawi i wszyscy razem będziemy mogli spotkać się na naszym stadionie – dodaje reprezentant Polski.

W trakcie pobytu w domach piłkarze Kolejorza dostali wytyczne od sztabu szkoleniowego. Ma to pomóc podtrzymać ich formę, którą kształtowali wcześniej w tureckim Belek i być gotowym na potencjalny powrót Ekstraklasy. – Od klubu dostaliśmy do domu rowerki stacjonarne, wykonujemy też rozpiskę treningową od trenerów przygotowania fizycznego. Tak naprawdę pracujemy nad podtrzymaniem tego co już wypracowaliśmy – opisuje Tymoteusz Puchacz.

Lechici spędzają czas w domu jednak nie tylko na treningach. Jest to również czas na nadrobienie seriali, książek oraz innych aktywności na które nie ma czasu w trakcie trwania normalnego sezonu. – Jeśli chodzi o zabicie czasu, to ja polecam konsolę. Gram w FIFĘ 2020 karierę, jestem menadżerem Sunderlandu. Ściągnąłem zawodników z Lecha, więc idziemy mocno po awans do Premier League. Teraz jesteśmy już w Championship – dodaje „Puszka”. Inne propozycje na spędzanie czasu ma Thomas Rogne. – Ja czytam książki, rozmawiam z moimi przyjaciółmi na Facetime. Oczywiście tak jak wszyscy oglądam też filmy na Netflixie. Ale najbardziej chciałbym wrócić już na boisko – kończy kapitan Lecha.

O tym co konkretnie oglądają i czytają lechici przekonacie się w naszym cyklu „Lechici polecają”. Część 1>> Część 2>> Część 3>>

Następne mecze

Czwartek 01.10 godz.19:00
Royal Charleroi SC
vs |
Lech Poznań
Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij